Tesmer'in Yeni Uygulaması; Sınav Takvimini Şimdiden Postadan Yollaması!!!

heerdeem

Katkı Sunan Üye
Selamlar

Arkadaşlar, az önce elime Tesmerden posta geldi. Merakla açtım. İçinden 2008 yılı sınav takvimi geldi. Her şeyden önce bu biraz işgüzarlık olmuş. Sınav sonuçları açıklanmadan bunu göndermek ne derece doğru hareket, takdiri size ait!

Aslında bu sitemimle deveye boynun niye eğri diye sormuş oluyorum ama ne yapalım işte.

Diğer taraftan böyle sınav takvimi postayla gelen var mı arkadaşlar.

Tek kelimeyle de olsa evet-hayır lütfen cevaplayalım.

saygıyla

Ynt: Tesmer'in Yeni Uygulaması; Sınav Takvimini Şimdiden Postadan Yollaması!!!

evet banada geldi.niye göndermişler anlayamadım ama.............
herşeyi web sayfasından öğrenin derken bu takvimin posta ile gelmesine bir anlam veremedim.
hadi hayırlısı.

Adamlar biliyorlar maliyetten başarı oranını, bravo, takvimle birlikte sınav bedellerini de yollamışlar mı?

arkadaşlar banada yazı geldi. sınavdan mı bıraktılar diye düşündüm. bu uygulamaya bende anlam veremedim.bunlar bir şey yaptılar mı mutlaka arkasından bir şeyler beklemek lazım. bunlar bir iş yaptılar mı arkasından hemen bizim aleyhimizde bir karar çıkartıyorlar.

iki sebebi olabilir

1)hani hep yakınıyoruz ya sınav açıklandığı zaman diğer sınava çalışma süremiz kalmıyor diye.acaba bişey mi ima etmek istiyorlar. ;)

2)son zamanlar da 3568 sayılı kanun da değişiklikler oluyor bu değişikliklere istinaden mi yolluyorlar acaba

sınav tarihlerine ilişkin yazı iş adrelerinize mi geliyor ev adreslerinize mi?

malii77 arkadaşım benim ev adresime geldi.Oysaki tüm yazışmalar için işyeri adresime öncelik vermiştim.Ev-iş ayrımını neden sordun acaba.Bir tüyomu geldi sağdan soldan :)

yok celal arkadaşım bi tüyo gelmedi sadece merak ettim.öyle bi duruma geldik ki tesmerin yaptığı her hareketten bişey çıkartmaya başladık.yazık bu aday meslek mensuplarının haline.yapılacak da bişey olmaması kötü ne yapalım sonuna kadar dayanacağız.tesmer in yetkilileri bu forumları okuyorlarsa çok gülüyorlardır herhalde.paronayak bi nesil yetişiyor. ??? ??? ??? ???

Tesmerin yazısı banada geldi. Sınav sonuçları açıklanmadan 2008 sınav tarihi ve ders ücreti yazılı. Sanki yine sınava bekleriz der gibi. Tesmerin bu yazısı sanki deprem öncesi artcı şok oldu :)

Ogün Güneş ' Alıntı:
Adamlar biliyorlar maliyetten başarı oranını, bravo, takvimle birlikte sınav bedellerini de yollamışlar mı?
Sorumun cevabını az önce adıma gelen posta kanalıyla öğrenmiş oldum.

arkadaşlar
siz hangi dönem stajyerlerisiniz?
bana yazı falan gelmedi de

Banada gelmişti bu maliyet 10000 mi 8000 hadisesinin son bulup doğru cevabın 8000 olduğu yönündeki açıklama mailinin geldiği günde. Ben o zaman şunu düşünmüştüm. Sınav hatalı tekrarlanmalı yada ek hak verilmeli gibi söylemlerimiz oluyordu hatta ben kendi adıma türmoba attığım bilgi talep formunda açıklama yapılmasını aksi takdirde yasal haklarımı kullanacağımı belirtmiştim. Belki bu tarz talepleri engellemek için hani sınav tekrarı olmayacak hak tekrarı olmayacak konusunu vurgulamak olarak gönderildiğini düşünmüştüm.

ERIN_BROCKOVICH ' Alıntı:
Banada gelmişti bu maliyet 10000 mi 8000 hadisesinin son bulup doğru cevabın 8000 olduğu yönündeki açıklama mailinin geldiği günde. Ben o zaman şunu düşünmüştüm. Sınav hatalı tekrarlanmalı yada ek hak verilmeli gibi söylemlerimiz oluyordu hatta ben kendi adıma türmoba attığım bilgi talep formunda açıklama yapılmasını aksi takdirde yasal haklarımı kullanacağımı belirtmiştim. Belki bu tarz talepleri engellemek için hani sınav tekrarı olmayacak hak tekrarı olmayacak konusunu vurgulamak olarak gönderildiğini düşünmüştüm.

@ERİN

Açıkçası ilk zaman (hatta hala) ben de sizin gibi düşünmüştüm. Çünkü ben bizzat Birlik Başkanımıza e-mektup atmıştım. Hoş olumlu, olumsuz cevap gelmedi. Gerçi geleceğini de doğrusu pek beklemiyordum. Ama görülüyor ki sınava giren, girmeyen herkese gönderiliyor. Dediğim gibi yapılan sadece işgüzarlık.

İşin üzücü tarafı aynen nasreddin hocanın fil-timur hikayesi bizler nasip olurda ruhsatı alırsak bu yaşanılan olumsuzlakları unutacağız. Ve bizlerin ardından gelenler de aynı şeyleri yaşayacak.

Ne diyelim, insanlar layık olduğu şekilde yönetilirmiş.

saygıyla