fonradar

Tevkifata Tabi İşlemlere Ait Satış Faturası Listesi

Arkadaşlar merhaba,
Her ay bir önceki aya ilişkin tevkifatlı satış fatularımızın listesini maliyeye bir dilekçe ile bildiriyorduk. Temmuz 2011 ve sonraki dönemler için bu listenin İnternet Vergi Dairesi aracılığı ile gönderilmesine istinaden 14.07.2011 tarihinde internet sitesinde bir duyuru yayınlandı. Fakat sisteme girdiğimde böyle bir tablo göremedim. BU tabloyu sisteme giren varmı acaba? "Bilgi Girişi" bölümünün başlıklarına bakıyorum. Tek tek tüm başlıkları açıyorum fakat "Tevkifata Tabi İşlemlere Ait Satış Faturası Listesi" diye bir bölüm yok. Konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan üstadlar bu konuda bana bir yol gösterebilirler mi acaba?
Herkese iyi çalışmalar.

Ynt: Tevkifata Tabi İşlemlere Ait Satış Faturası Listesi

Unutmuşlardır veya tebliğ/sirküler yayınlanmasını bekliyorlardır.

evet bugün baktım ben de hala yok....

hala bu listeyi internette bulamadım, giren var mı acaba??

biz hala bulamadık :( bulup gönderen var mı acaba???

Yazarken kafa kaıştıracak şekilde yazdıklarından böyle. O açıklamada kasdedilen iade talep edenlerin dolduracağı listelerin içindeki tev.ft listesi. Tev. ft kesenler için doldurulması gereken bir şey yok. Sonradan altını çizik koyu harf ile ne demek istediklerine açıklık getirmeye çalışmışlar.

yani normal tevkifatlı satış fatura listeleri yine elden verilmeye devam edecek mi?

elden verilmeye devam edilecek galiba...Adamın biri çok haklı siz Türkler kolayı zorlaştırmayı seviyosunuz derken

günaydın,
tevkifatlı alınan bir malın hiç bir işleme tabi tutulmadan/uygulanarak başka bir firmaya satışın da tevkifat uygulancak mıdır.

günaydın,
tevkifatlı alınan bir malın hiç bir işleme tabi tutulmadan/uygulanarak başka bir firmaya satışın da tevkifat uygulancak mıdır.

Kesinlikle uygulanacaktır.