fonradar

Tıbbi Cihaz Kiralamasındaki Kdv Oranı ?

Merhaba,

Sağlık hizmetlerinde kdv oranı % 8 olarak uygulanmakta. Tıbbi cihazın kiraya verilmesinden dolayı uygulanacak kdv oranı da %8 mi yoksa %18 mi uygulanacak.

Şimdiden teşekkür ederim.

Savaş

!!!

II sayılı liste

13- (2004/8301 sayılı BKK ile eklenen sıra) Tıbbi cihazlar (Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan “Tıbbi Cihaz Yönetmeliği”, “Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği” ile “Vücut Dışında Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği” kapsamında tanımları verilen ve doğrudan sağlık hizmetleri ile veterinerlikte kullanılan cihazlar, bunların aksam ve parçaları) ile bunların kiralanması hizmetleri,

Merhaba,
Soruda bir tıbbi hizmetten değil, tıbbi cihazın kiralanması sorulduğuna göre bana göre genel oranda (%18) KDV uygulanmalıdır.

Tamer Başkan' Alıntı:
Merhaba,
Soruda bir tıbbi hizmetten değil, tıbbi cihazın kiralanması sorulduğuna göre bana göre genel oranda (%18) KDV uygulanmalıdır.

II sayılı liste

13- (2004/8301 sayılı BKK ile eklenen sıra) Tıbbi cihazlar (Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan “Tıbbi Cihaz Yönetmeliği”, “Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği” ile “Vücut Dışında Kullanılan Tıbbi Tanı Cihazları Yönetmeliği” kapsamında tanımları verilen ve doğrudan sağlık hizmetleri ile veterinerlikte kullanılan cihazlar, bunların aksam ve parçaları) ile bunların kiralanması hizmetleri,

Sayın Başkan

Belkide yorum hatası yapıyorum ama kırmızı ile belirttiğim kısımda Tıbbi cihazların kiralanması da bu liste kapsamında bana göre.

Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler ve gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür ederim.

İyi günler,

Savaş