Ticaret Lisesi Stajında Başlatılan SGK nın emeklilik için ilk tarihinin kabulü ?

Merhaba kıymetli arkadaşlar,Bugüne kadar öyle sanıyorum ki birçok kişi bu dönemi sgk lı olarak kabul ediyor ve öyle sanıyor. Ancak aşağıda yaklaşım mayıs2009 sayısı soru cevaplar kısmında şu şekilde buldum.
Ticaret lisesi mezunuyum. Mezun olduğum yıl staj yaptığım sürede bize sigorta sicil kartı verdiler. Fakat sigorta sicil numaramı sisteme girdiğimde ?kayıt bulunamamaktadır? diyor. Ne yapmalıyım, benim bu sürede sigorta kaydım hiç olmamış mı? sorusunun cevabını en son yaklaşım sayısında şu şekilde buldum.

Staj yaptığınız dönemde, meslek liselerinde iken staj yapan öğrenciler hakkında 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu?nun iş kazaları ve meslek hastalıkları ile hastalık sigortası hükümleri uygulanıyordu. Staj süresince emeklilik için gerekli olan malullük, yaşlık ve ölüm sigortalarına ilişkin prim ödenmediğinden, emeklilik açısından stajda geçen süreler sigortalılık süresi, staja başlama tarihi ise sigorta başlangıcı sayılmaz.