Ticaret Odası Aidatı

talcid

Katkı Sunan Üye
bilindiği gibi 5174 Sayılı Kanun gereğince ticaret odası aidatları her yıl Haziran ve Ekim aylarında olmak üzere 2 eşit taksitle tahsil edilir bir firmamız adres değişikliği yaparak istanbuldaki adresini gebze/kocaeli'ne taşıdı ilk aidatı istanbula ödedi 2.taksidini istanbulamı yoksa kocaeli ticaret odasına mı ödemelidir.birde bu ticaret odası aidat tutarlarını internetten öğrenebileceğim bir yer varmı?

istanbulda kapanış ve kocaelide açılış yapmadınızmı?

zaten adres değişikliği kararı alarak otomatikmen kocaeli ticaret odasına geçmiş bulunuyor kendi fikrimce aidatlar 2005 yılını kapsadığı için ito'ya ödenir diye düşünüyorum

gokhan64' Alıntı:
zaten adres değişikliği kararı alarak otomatikmen kocaeli ticaret odasına geçmiş bulunuyor kendi fikrimce aidatlar 2005 yılını kapsadığı için ito'ya ödenir diye düşünüyorum

Değerli Arkadaşım

Ticaret odası kayıtları her ile özel açılır.

istanbul ticaret odasına kayıtlı iken bir başka ile nakil yoluyla gitseniz bile

yıllık aidatı o ilin ticaret odası tam yıl olarak alacaktır.

Ayrıca kaydiye ücretiyle birlikte tescil ilan masraflarınıda alacaktır.

yeni şirket kurmuş gibi olacaksınız.

Aidat konusuna dönersek

her iki ticaret odasınada yıllık aidatı tam olarak ödeyeceksiniz.

Sadece munzam aidatlar iki ticaret odası arasında paylaştırılır.

.

sn nakula ticaret odası ile görüştüm istanbul ticaret odasını borcumuzu ödedik gebze ticaret odası ile görüştüm bu yıl gebze ticaret odasına ödeme yapılmayacağını bildirdiler

Ynt: Ticaret Odası Aidatı

Ticaret odası aidatları sorgulama ekranında görünen ticari kazanç beyan formunu doldurmak gerkeiyor mu?