Transfer Fiyatlandırması

şirketimizin adi ortaklıkları ve yurtdışı şubeleri ile olan ilişkileri transfer fiyatlandırması kapsamındamıdır ?

Ynt: Transfer Fiyatlandırması

arkadaşlar transfer fiyatlandırmasında satış yaptığımız ilgili firmadan aynı zamanda iade var (satışın yapıldığı ay dan farkı bir ayda) bunları alım olarak mı dikkate alacağım yoksa satışları o kadar indirerek mi bildireceğim,
saygılarımla,

iade düşülüp öyle yazılacak

RANSFER FİYATLANDIRMASI YOLUYLA ÖRTÜLÜ KAZANÇ DAĞITIMI HAKKINDA SİRKÜLER / 1

Transfer Fiyatlandırması, Kontrol Edilen Yabancı Kurum ve Örtülü Sermayeye İlişkin Formun Doldurulması

4. İlişkili Kişilerle Gerçekleştirilen Transfer Fiyatlandırmasına İlişkin İşlemler

Formun (II) numaralı bölümüne, mükellefin bir hesap dönemi içinde ilişkili kişilerle gerçekleştirdiği alım ve satım işlemlerine ilişkin bilgiler yazılacaktır.

Her bir işlemle ilgili olarak "Alım" sütununa, mal veya hizmet alımına istinaden ilişkili kişi tarafından sağlanan işlem tutarı, "Satım" sütununa ise mal veya hizmet satışına istinaden ilişkili kişiye sağlanan işlem tutarı yazılacaktır.

Alım ve satım sütunlarında yer verilecek tutarlara Katma Değer Vergisi ve Özel Tüketim Vergisi dahil edilmeyecek olup, iade, iskonto ve diğer indirimler düşüldükten sonra kalan net tutarlar yazılacaktır.