tşk ve meslekdaşların dayanışması hk.

Önce Alomaliye sitesinin ilgililerine meslekdaşlarım adına teşekkürü bir boc bilirim sitesi meslek camiamızın can damarı gibi calışmakta güncel konuları sürekli bizlere en seri şekilde ulaştırmaktadır. sitenin icerisinde alomaliye formu acarak daha cok faydalı olacagı inancındayım

Benim meslekdaşlarımdan ve bilhassa üstatlarımdan ricam bürokrasi carkında ezilmekte olan meslegimizi bu sıkıntılardan kurtarması icin sürekli ilgili bakanlıklar nezdinde girişimde bulunmaları ve bizleri bu cileden kurtarmak icin ellerinden gelen gayretleri eksik etmemeleri örnegin günümüzde güncel olan ek 1 ek 2 icin ceza uygulaması ve üzerimizdeki psikolojik baskıyı hesaplayın nerdeyse meslekdaşlarımızın rüyalarına girmekte bir işyeri acacaksın işci calıştıeracaksın :

1- SSK işyeri sicil numarası
2- Bölge calışma md işyeri sicil numarası
3- İşkurdan numara
bu yetmemiş gibi işe işci alacaksın veya cıkaracaksın

1 SSK ya bildirim
2 Bölge calışma md bildirim Bakanlıga bildirim
3 iş kura bildirim
o da yetmiyor düzenli bildirimler

bu saydıgım işlemlerin hepsi sosyal güvenlik bakanlıgı uhdesindeki ünitelere yapılan bildirimler bakanlık nezdinde gerekli girişimlerde bulunullup bunların sadece ssk işyeri sicil numarası ve ssk ya yapılan bildirimlerle yetinilmesi online olmuş bir cagda her kuruma ayrı bildirim verip cile cekmek kaderimiz mi ?

Meslekde belli bir yere gelmiş üstadlarımızın bu konu ile acilen ilgileneceklerini umuyorum ve bir meslekdaş olarak rica ediyorum .

Eger yazımda bir sürci lisan eyledimse afola calışmalarınızda başarılar diliyorum saygılarımla

rifat

Teşekkür...

Tüm alomaliye.com çalışanlarına ve forum hizmetinin hayata geçmesinde emeği bulununanlara gönülden teşekkürlerimi iletmek isterim.

Gerçekten de eksikliği hissedilen bir hizmetti.