Tür Değiştirme Sonrası Yapılacaklar

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Merhaba 02.07.2024 itibariyle Limited Şirket i AŞ ye çevirdik
Tür değiştiren limited şirketin 02.07.2024 itibariyle hesaplar kapatılıp 1 ay içinde 01.08.2024 e kadar kurumlar beyannamesi verilecek
1 Temmuz itibariyle limited şirket kapanış fişi kesilecek 2 temmuz itibariyle AŞ de açılış fişi yapılacak
30 gün içinde sgk ya tür değiştirme ile ilgili dilekçe ve ekinde sözleşme ve vergi levhası eklenecek (Sanırım hiçbir değişiklik olmayacak şifre dahil)
2 Temmuz itibariyle artık AŞ ye faturalar kesilecek ve AŞ artık fatura kesecek
1 Temmuz dan itibaren limited şirkete fatura kesilmeyecek ve fatura kesmeyecek
15 gün içinde E tebligat başvurusu yapılacak ve yine gerçek faydalanıcı bildirilecek
Bu bilgiler doğru mudur?
Bunlar dışında dikkat edilecek bir husus var mıdır?
Teşekkürler

Merhaba 02.07.2024 itibariyle Limited Şirket i AŞ ye çevirdik
Tür değiştiren limited şirketin 02.07.2024 itibariyle hesaplar kapatılıp 1 ay içinde 01.08.2024 e kadar kurumlar beyannamesi verilecek
1 Temmuz itibariyle limited şirket kapanış fişi kesilecek 2 temmuz itibariyle AŞ de açılış fişi yapılacak
30 gün içinde sgk ya tür değiştirme ile ilgili dilekçe ve ekinde sözleşme ve vergi levhası eklenecek (Sanırım hiçbir değişiklik olmayacak şifre dahil)
2 Temmuz itibariyle artık AŞ ye faturalar kesilecek ve AŞ artık fatura kesecek
1 Temmuz dan itibaren limited şirkete fatura kesilmeyecek ve fatura kesmeyecek
15 gün içinde E tebligat başvurusu yapılacak ve yine gerçek faydalanıcı bildirilecek
Bu bilgiler doğru mudur?
Bunlar dışında dikkat edilecek bir husus var mıdır?
Teşekkürler
Sayin Serhan

Bu konu formda cok yazildi. Isterseniz arama mototrundan bir aratin. Bulamazsaniz yardimci oluruz

SGK 30 gün olduğunu zannetmiyorum. 10 gün diye biliyorum. En önemlisi de o. Acımadan cezayı yapıştırırlar dikkat edin. Ceza dediğimde böyle onlar için basit bir iş ama tutarlar çok yüksek. Aman diyeyim.

SGK 30 gün olduğunu zannetmiyorum. 10 gün diye biliyorum. En önemlisi de o. Acımadan cezayı yapıştırırlar dikkat edin. Ceza dediğimde böyle onlar için basit bir iş ama tutarlar çok yüksek. Aman diyeyim.
sgk 10 gün içerisinde elektronik ortamda veriliyor. dikkat edin