Türkiye geneli hava şartlarının olumsuzluğu...

SERHAT123

Katkı Sunan Üye
sınavlara katılmak için şehirler arası yolculuk yapmak zorunda kalan arkadaşlara şimdiden sabırlar diliyorum .allah yollarını açık etsin ..

tabi bizi bizden başka düşünen yok ..bunları gören yok ..

bir yetkilide çıkıp bişey de demez..

savaş bile çıksa bu tesmer uyurrr...

Ynt: Türkiye geneli hava şartlarının olumsuzluğu...

hava bu şekilde devam ederse belki sınavlar ertelenebilir. çünkü doğu illerinde ciddi kar yağışı var. buzlanma da varmış. nasıl gelinecek bilmiyorum. ve kötü tarafı kar yağışı devam edecekmiş... gerçi tesmer bunu biliyormudur acaba bide bu var :)))))))))

istanbulda oldugum için bu konuda şanslıyım ama hakkaeten doğudan ankaraya gideceklere Allah sabır versin,tesmeri pek bağlamaz bu kar olayı buna da ilgisiz kalırlar

işimiz zor okadar rezervasyon yaptık uçuşlarda ıptal edılecek galiba cumayı bekleyelım bakalım ne olacak :) olmazsa mecbur karayolu bi şekilde ulaşıcaz ankaraya hakımızda hayırlısı

egitimde eşitlikten haktan hukuktan bahsederler

şırnaktan arkadaşım vardı kursta. ist kursa geliyor bir düşünün maliyeti .

işini gücünü çolugunu çocugunu bırakmış gelmiş bişeyler yapmak için

bunları da düşünen yok .

yok kardeşim bu ülkede herkezin işi zor .

bence sınavlar ertelenmeli .

..

marmaradaki sınavı hatırlayın o sogukta kaldırımlar insan doluydu .şimdi nasıl yapıcaz bilmiyorum.

insanlara bakıyorum o kadar ilgisiz ki ..

arkadaşın dedigi gibi ..

adamlar kaptı kaçtı ..

al işte ..örnekler o kadar çokki ...ben ist ama sevinemiyourm ..

Cuma'ya kadar yollar tamamen açılır. Zaten kar yağışı bugün ve yarın devam edecekmiş. Cuma günü yurdun büyük kısmını terk edeceği söyleniyor. Bu yüzden kimse merak etmesin, kara yolu ile ulaşım zor olmayacaktır. Tabi Kars, Hakkari, gibi çok çetin yerlerden gelecekelr varsa, onlar için zorlu olacaktır, ancak diğer çoğu yerden ulaşım da çok aşırı zorlanmalar olmaz. Tabi kar cuma günü yurdu terk ederse.

Kimse merak etmesin sınav iptal olmaz. Ancak her ihtimale karşı sınavı kaçırmak istemiyorsanı bir gün önceden ya da bir gün öncenin gece saatlerinde Ankara'da olacak şekilde yola koyulun derim. Bu nasıl olacak onu bilmiyorum. İstanbul'a gidecek olanların durumu da zor. Trakya tarafından gelecek olanlar, işi gerçekten çok zor. Zorlu yolculuklar ve zorlu bir sınav bizleri bekliyor. İnşallah en azından finansal muhasebe çok zor olmaz. Diğer çoğu dersin sert geçeceğini düşünüyorum. En rahat olanlar İmzir'de sınava girecekler, oda bir gerçek.

malatyadan gelecem tek ders finansal için o kadar zoruma gidiyorki

Gerçekten doğu bölgesinden gelecek arkadaşlara allah sabır versin. Ama baksanız belediye bşkanı ne demiş,

Ankara'da yollar kapalı olmasından şikayet eden bir vatandaşa, twitte: "İnan yollar tuzlu, istersen tat" tarzında bir cevap vermiş :):( traji komik.

Bu söz söylendiğine göre, yollar açılır(?), Benim bildiğim tesmer sınav iptal etmez.

Bankasya 2. ligdeki bütün Ankara takımlarının maçları yoğun kar yağışı sebebiyle ertelendi. (Benim para içerde kaldı :)) Allah doğudan gelen arkadaşlarımıza yardım, sadece finansal muhasebe için gelen arkadaşlarıma da öncelikle sabır versin.

Hakikaten ya.. İzmir niye bu kadar çok soğuk.. Donucam büroda. Kalorifer petekleri bile kendini ısıtmıyor..

Antalya'da donuyor. Bu sabah Antalya'ya kar yağdı. Türkiye'nin her yeri donuyor.

arkadaslar yaa hep yasadıgımız sorun zaten bu yollar :(( valla sınav degıl sınava nasıl gıdecegım, nerede kalacagım ya da ıkı gun ust uste nasıl yolculuk edecegım derdı ınsanı daha cok strese sokuyor valla.
aynı un bırsuru sınav var nasıl olacak hava olayı :(( cok yerde okullar bıle tatıl asıl yagıs daha gelmedı dıyor ıstanbul ıcın ustelık!!!!!!! hıc umudum yok nasıl gıdecegımız konusunda asıl yagıs gelmedıyse ben buradan hıc ulasamam cumartesı ıstanbula...

Bilet alıp da uçuşu ertelenen/iptal edilen adayların mazeret sınavına girmek için başvurmaları mümkün olabilir.
Bu devirde, "Neden aynı anda hem uçak, hem otobüs bileti almadınız? Neden 12 saat (yol durumuna göre hatta bilmem kaç saat) yol gelmediniz?" diyememeliler.

Mazeret sınavına katılmak için ne gibi koşul arandığını sormuştum TESMER'e telefonla, pek bir bilgi vermediler. Ama açıkça zor durumda kaldığınız görülüyorsa dikkate almaları gerektiğini düşünüyorum. Allah korusun bir kaza geçirmek, bir yakını kaybetmek, ciddi bir hastalığa yakalanmak gibi, ulaşım sorunu yaşamak da (hele ki bu hava koşullarında) gayet mazeret sayılabilecek hallerdendir.

Umarım kimse mazeret gerektirecek tatsızlıkları yaşamaz, ama yaşarlarsa da durumlarını bildirerek mazeret sınavına girmek için talepte bulunmalarını öneririm.

Kolaylıklar ve başarılar dilerim herkese,