TÜRMOB Bağımsız Denetim Tebliğ Geçici 2. ve 4. maddeler

Ynt: TÜRMOB Bağımsız Denetim Tebliğ Geçici 2. ve 4. maddeler

ttoraman ' Alıntı:
hanmiroğlu ' Alıntı:
ttoraman ' Alıntı:
Ben başvuru evraklarımı hazırladım. Ama BDDK nın hali hazırda bir belgesi olmadığı için, kuruma şirketim tarafından bildirilen ismimin geçtiği bilgilendirme yazılarını ekledim.

1 Kasım itibariyle yürürlükte olan tebliğ uyarınca muafiyet hakkı olan arkadaşlarımın tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

siz ,tbdm sitesi faal hale geldiğinde istenen ek evrakları da tamamlayıp tbdm vereceksiniz.Ankaradaysanız ,direk iletişime de geçebilirsiniz. Şu an için düzenleme yapılıyor .Ocak ayı içinde istenenler belli olur.
Spk lisansınız olduğu için sınavsız Türmob lisansını alacaksınız.Türmob Lisansınız ,hayırlı olsun.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim Sayın hanimiroğlu.

Fakat benim burada asıl merak ettiğim TÜRMOB Bağımsız Denetim Uzmanlık Lisansları... Bunlarla ilgili durum hala tam açık değil sanırım. BDDK ve SPK ya tabi firmalarda denetim yapıyorum ve dava sonucu açıklandığında (Turmob-SPK) her iki durum içinde hazırlıklı olmak istiyorum.

Neyse ,anlaşılan bir süre daha bekleyeceğiz.

İyi forumlar

Rica Ederim.

Spk dan ,1 kasım tarihi itibariyle lisansı almış olanlar Türmob bağımsız denetim lisansı EĞİTİM ve SINAVINDAN MUAFTIRLAR.
1 kasımda ruhsatı almamış olanlar için dava yolu görülüyor.
Lisansı verirken yapılan gideri karşılamak için belli bir ücret talep edebilirler.Bahsettiğiniz durumlar için, Türk Ticaret Kanunun şubat ayında meclisten, denetimi ilgilendiren kısmının nasıl çıkacağı önem arzediyor.