Türmob Kurumlar Vergisi uzatma hakkında

Ynt: Türmob Kurumlar Vergisi uzatma hakkında

kdv ve muhtasar da uzatılsa iyi olurdu çünkü kime sorsam karman çorman durumda ;D

Elektronik Ortamda Gönderilen Beyanname ve Bildirimlerin Verilmesine İlişkin Duyuru. 22-04-11 17:05

Elektronik ortamda verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerin son gönderilme tarihine bırakılması, sistemde aşırı yoğunluğa neden olmakta, mükelleflerin sıkıntı yaşamasına ve cezalı duruma düşmelerine sebebiyet vermektedir.
Yukarıda belirtilen hususlar dikkate alınarak, söz konusu beyanname ve bildirimlerin son gönderilme tarihine bırakılmaması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica olunur.
<- Geriye: Gelir İdaresi Başkanlığı (kendi sistemlerine bile yazmışlar geriye diye :) )

Elektronik Ortamda Gönderilen Beyanname
ve Bildirimlerin Verilmesine İlişkin Duyuru. 22-04-11 17:05

Elektronik ortamda verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerin
son gönderilme tarihine bırakılması, sistemde aşırı yoğunluğa neden olmakta,
mükelleflerin sıkıntı yaşamasına ve cezalı duruma düşmelerine sebebiyet vermektedir.

Yukarıda belirtilen hususlar dikkate alınarak, söz konusu beyanname ve
bildirimlerin son gönderilme tarihine bırakılmaması hususunda
gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica olunur.

<- Geriye: Gelir İdaresi Başkanlığı

Buna son dakika golü derler!

Uzatacaklarsa adam akıllı son dakkaya bırakmadan uzattık desinler. Büroda sabahlar olduk. Neredeyse psikolojimiz bozuldu. Bu kadar da olmaz ki. Ha 25.de vermişsin ha 30 unda değişen ne. haklarını savunmaktan aciz bizden başka meslek örgütü yokturdur tahminimce.

rıza özbek ' Alıntı:
Uzatacaklarsa adam akıllı son dakkaya bırakmadan uzattık desinler. Büroda sabahlar olduk. Neredeyse psikolojimiz bozuldu. Bu kadar da olmaz ki. Ha 25.de vermişsin ha 30 unda değişen ne. haklarını savunmaktan aciz bizden başka meslek örgütü yokturdur tahminimce.

bir kalemde sildin attın meslek örgütümüzü
aidat ve gelir toplamak için adamlar okadar uğraşıyor
bunun için bir sürü personel çalıştırıyorlar kola ydeğil
sonra birlik payını hesaplamak için bir o kadar adam
çalışıyor o kadar üyeden aidat toplamak kolaymı
öyle denirmi? bukadar önemli iş varken
niye yüklenirsin anlamıyorum ki?
...............................

fatihcavus ' Alıntı:
rıza özbek ' Alıntı:

:)
bir kalemde sildin attın meslek örgütümüzü
aidat ve gelir toplamak için adamlar okadar uğraşıyor
bunun için bir sürü personel çalıştırıyorlar kola ydeğil
sonra birlik payını hesaplamak için bir o kadar adam
çalışıyor o kadar üyeden aidat toplamak kolaymı
öyle denirmi? bukadar önemli iş varken
niye yüklenirsin anlamıyorum ki?
...............................

geceleri çalışmaktan helak oldum istanbul smmmo 20 Nisanda talep etmiş adam gibi 21 rinde zahmet edip karar verebilirlerdi, bütün genel kurullarımıza o idarede çalışan ne diyeceğimi bilemediğim o insanları en ön sıraya da neden oturturlar bilmem......BEN YOKSAM BU SİSTEM DE YOK....lütfen kararlı ve üyesini sonuna kadar destekleyen bir oda istiyorum

Bu iş beni de ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı artık.
"Bizimkilerin uzatma talebine tokat gibi cevap" gazete başlığı gibi oldu:)

adamlar son güne bırakmayın kardeşim sizde tadında döşenmişler duyuruyu.

canıma tak etti artık.

ya seni ya kendimi vuracağım muhasebe çek git:)

tabi tüm mükellefler ayın biri dedin mi tüm evrakı listeli sıralı dosyaya takılmış şekilde getirir sonra da smmm'nin keyfinin gelmesini bekler ondan gecikiyor ;D ;D ;D dalga mı geçiyorlar :mad: :( :eek: 8) ??? ::)

malimizah.com'daki karikatürlerden beter duruma geldik herhalde idarede okuyup aaa bak bunu denememiştik diyip uyguluyorlar olan smmm'ye oluyor ;D :'( ;D

ne demiş metin ışık abimiz :'(

Ağla gözüm, ağla ağla gülemem bugün
Kanayaram kana kana, sızlarsın bugün
Dertli sazım, dertli dertli çalarım bugün
Ağla gözüm, ağla ağla gülemem bugün

Söz vermiştin bana, kaç hafta oldu
Çok cumalar geçti, ne görüşler bitti
Senden başka kimsem var mıydı benim yar
Yar bana dağlar taşlar bile ağladı
Gardiyana sordum daha gelen olmadı
Sen gittin gideli güneşim hiç doğmadı yar

TAKATİM KALMADI, sabrım tükendi
Bir derdime bin dert eklendi
Saat 5 olmaz, bu cuma da bitti yar
Yar bana dağlar taşlar

ve sonrasında tabii vazgeçilmezimiz lay lay lom galibaaaa ;D :'( ::) ;D

pek arabesk sevmezdim ama bu durumlar :'( :'( :'(

Galiba uzatılmayacak arkadaşlar. Bu saate kadar belli olması gerekirdi. Herkes İşlerini bitirmeye çalışsın. :(

bence uzatılır. öğleden sonra ama inşallah fazla gecikmez. çünkü şu an kdv lerle uğraşıyoruz. bu saatten sonra uzatılmazsada yapılcak bişey yok, beyanname gönderilir ama sağlıklı olmaz. Gib in uzatmaması aleyhine olur. mutlaka uzatır.

istanbul smmm odası resmi sitesinden alınmıştır. Aynı duyarlılığı TURMOB'dan da bekliyoruz.
En azından ilerisi için itiraz eden bir kurum oluştu.
Bildiğiniz gibi elektronik sistemin yoğunlaşmasıyla birlikte Mali İdare bu sistemden faydalanmaya başladılar. Fakat bu sistemden faydalanma esnasında bütün yük biz meslek mensuplarının sırtına binmektedir. Sadece Nisan ayında onaylamamız gereken beyanname ve bildirgeler aşağıdaki gibidir.
Vergi Dairesi
- KDV Beyannamesi
- Muhtasar Beyanname
- Kurumlar Vergisi Beyannamesi
- Kesin Mizan Bildirimi
- Ba Formu
- Bs Formu
- Kurumlar Vergisi Matrah Artırımı
- K.D.V. Matrah Artırımı ? 48 adet beyannamenin rakamları kontrol edilerek girilecektir.
Tüm bunların dışına ayrıca SGK bildirimleri de yapılacaktır. Bu bildirimler mükelleflerden gelecek bilgilere göre yapılacağından iş planı da mecburen meslek mensubu tarafından yapılamamaktadır.

Dolayısıyla bu işlemlerin yetişebilmesi için bu ay muhasebe bürolarının büyük çoğunluğu gece geç saatlere kadar çalışmakta ve hafta sonu cumartesi-Pazar günleri dahi çalışmaktadırlar.

Bu yoğunluk karşısında İSMMMO 20.04.2011 tarih ve 8960 sayılı yazısı ile beyanname verilme sürelerinin uzatılmasını talep etmiştir.
Buna karşılık Maliye Bakanlığı www.gib.gov.tr adresinde 22.04.2011 tarihinde tüm meslek mensupları ile alay edercesine aşağıdaki duyuruyu yayınlamıştır.

Elektronik Ortamda Gönderilen Beyanname ve Bildirimlerin Verilmesine İlişkin Duyuru. 22-04-11 17:05
Elektronik ortamda verilmesi gereken beyanname ve bildirimlerin son gönderilme tarihine bırakılması, sistemde aşırı yoğunluğa neden olmakta, mükelleflerin sıkıntı yaşamasına ve cezalı duruma düşmelerine sebebiyet vermektedir.
Yukarıda belirtilen hususlar dikkate alınarak, söz konusu beyanname ve bildirimlerin son gönderilme tarihine bırakılmaması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica olunur.

Bu artık sözün bittiği yerdir.
Yorum tamamen sizlerin?.

e-beyanname de gitti sonunda...

hayırlı olsun..

daha elimde kdv-muhtasar var ve ben giremiyorum..

kdv muhtasar tamamda daha kurumlardan bitane beyanname gönderemedim.

Kurumlar Vergisi Beyannamesinin Verilme Süresi 29 Nisan 2011 Cuma Gün Bitimine Kadar Uzatılmıştır. 25-04-11 23:48
Vergi Usul Kanununun mükerrer 28. maddesinin Bakanlığımıza verdiği yetkiye istinaden 2010 hesap dönemine ait...

Resmen smmm'lerle dalga geçiyorlar. ...

Saat 23.45 e kadar bürodaydım. Uzatma talebi 23.48 de mi değerlendirilir. Türmob buna mutlaka tepki göstermelidir diye düşünüyorum.