Türmob Ve Odalardan Neden Ses Çıkmıyor.?

Ynt: Türmob ve Odalardan neden ses çıkmıyor.?

Arkadaşlar denize düşen yılana sarılır psikolojisinden midir nedendir bilmem ama ben bu süreçte TÜRMOB'un ve İSMMMO'nun desteklenmesinden yanayım. Bana göre TÜRMOB ile KGK orta biryerde buluşmalıdırlar ve buluşacaklarına da inanıyorum. Mevcut durumda KGK'nin daha ağır basması bizim gibi genç SMMM'lerin aleyhinedir.

Bursa SMMM Odasıda, bizden açıklama bekleyin diyor.

Arkadaşlar SAUSEM in açıklaması çok net. sausem eğitim yapacak sonunda zor olmayan bir sınav var.sınavı kazanamayanlar için bir sınav daha var.kurum geçiş dönemi için sınav yapmayacak.sausemden belge alan herkes denetçi belgesini alacak.arkadaşlar bu kesin.geçiş dönemi ni sürekli vurgulanmanının nedeni bu.eğitime katılan belgesini alacak.odalar ne kadar açıklama yayınlarsa yayınlasınlar, başvurmadıysanız pzartesiden itibaren başınızın çaresine bakın.odalardan açıklama beklerken başvuruyu kaçırmayın.

çok iyi hatırlıyorum, uzun bir zaman geçmedi çünkü. Hatta dün gibiydi. Turmob yetkileri nerde seminer yaptıysalar başta genel sekreter Yücel bey sakın spk'nın sınavlarına girmeyin bu sınavar geçersizdir birde bu kurumu karşımızda büyütmeyin derdi. Tabi bu söylenenlerin masal olduğunu bilen bilirdi. Bilmeyenlerde taki mahsum türker söyleyene kadar sakın bunlara inanmayın bunlar siz sınavlara girmeyin deyip kendileri sınava giriyor dedl. Yani şimdi aynı senaryo. Sakın ha eğitime başvurmayın diyenler kanaatimce BAşVURUSUNU yapmıştır. Benden demesi..............

Bedava lisans için Kayıt olan meslektaş sayısının 20.000 'i geçtiği söylenmekte.Burda neyin tartışmasını yapıyoruz.Şöyle bir düşünce var lisansı alayım çerçeveletip kenara koyayım ilerde lazım olur.Yıllarca SPK lisansı olup yabancı denetim firmalarının yanına yaklaşamayan arkadaşlara bunun nedenini sorabilirsiniz.Bu iş yabancı denetim firmalarının işine gelecek.Söyleyecekleri şu "diğer yerli firmalar kalite gözetmeden kurulan firmalar; Bizler uluslararası standartta, insan kaynakları bölümü olan ve meslektaş seçiminde kaliteyi üst seviye gözeten firmalarız. Burdaki seçimde firmanızın ömrü kaliteli denetim firmasıyla doğru orantılıdır."

Yukarıdaki yazıyı başka bir forumdan Fatih adlı bir meslektaşın yazısından aldım
İşin özeti budur sanıyorum

Arkadaşlar,taslak böyle geçecek.KGK geçiş sürecinde SAUSEM in verdiği belgeyi onaylayacak.SAUSEMde zor olmayan bir sınav yapacak.bu geçiş dönemi.2013'e en az 7.000 belgeli ile girilmiş olucak.SAUSEM i aradım, yıl sonuna kadar en az 2 sınav yapacaklarını söylediler.Onlarda belge vermek için ellerindne geleni yapacakalr yani.ilk günde başvuru sayısı 2.000 i geçtiği söyleniyoır. bu arada başvuran ve eğitime katılan belgesini alır.böyle olunca ne ymm ler ne de smmm ler bir şey diyebilecek.

bağımsız denetimle ilgili sorunlarımıza odalardan gerekli açıklamalar yapılsa ii olur net bilgi yok şuan ne yapılıyor