fonradar

Ücret anlaşmazlığı.

10 temmuzda basladıgım isi 10 agustosta bırakacagım harc ucretini cıkarmak icin 1 aylıgına vasıfsız işci olarak calıstım alacagım paranın asgari ucret olması gerekirken isverenim elime 550 lira gececegini soyluyor benim bildigim yasal olarak calısan bir iscinin en az asagari ucret olan 600 tl yi alması gerektigi lutfen konu hakkında bilgisi olanlar yorum yazsınlar tesekkurler

Türkçemize dikkat edelim.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: ucret antlasmazlıgı

BEKARSAN 599 TL alacaksın yani küsüratı yuvarlarsak 600 tl sanırım ssk girişi yapmadılar sana bu ilk mesajın ve sana abi tavsiyesi iş hayatına girdiğin zaman ne 3 kağatcı işverenler göreceksin sana ev,araba,takım elbise kariyer hattta kız bile tavsiye edip cenneti bu dünyadada öbür dünyadada yaşatacaklarını vaatederler ama maalesef %99 bunlar yalandır 40 yıllık şirketi şirket yapan işçiyi 40 saniyede yokdan bir sebepten kötüleyerek çıkartırlar.İşin başında ücreti onuşsaydın,asgari ücret belli zaten,peki işveren ne dior bu duruma?Bence 550 tl paranı al git 5 tl si ile bir garibanın karnını doyur ya da sadaka ver ömür boyda her maaşından mutlaka en az 5-10 tl biryerlere yolla ALLAH her yerde karşılığını verecektir sana.Böyle işçiden çaldığıyla zengin olacağını zanneden işverenede bir daha selam bile verme:ALLAH'a havale et onu uğraştıına değmez,sadece adama açık açık sor maksadı neymiş neden böyle yapıyormuş ve bu yaptığının doğru olmadığını söyle arkana bile bakmadan çık git ordan dostum o adam da piyasaya karşı daha ne çakallıklar vardır.

Ynt: Ücret anlaşmazlığı.

bana soylenen asgari ucret ne kadarsa o kadar maas alacagımdı bugunde maas isini tekrar sordugumda temmuzda gelen zam agustosa yansır sen o zamdan alamazsın seklinde sacma bi acıklama yaptılar ben yanlarına koymayacagım 3 4 milyar maas alan muhendisin bordrosunda 650 lira maası var gorunuyor 1 2 milyar alan işcinin ssk sı asgari ucret uzerinden odeniyor bana da ssk yaptılar en alt kademede calısmama ve daha 1 ayımı doldurmamama ragmen bunları ogrendiysem alo maliyeye yapacagım sikayet sonrası umarım kaale alır ve arastırırlar daha neler bulurlar neler diye dusunuyorum
bu arada yanıtınız icin tesekkurler .....

Ynt: Ücret anlaşmazlığı.

zam 6 ayda bir olur dolayısıyla 7.ay maaşı yani temmuz zamlı olur sen temmuz maaşını alacaksın yani 599 l alman lazım yazık gerçekden çok yazık 40-50 tl işçiden kırparak mı kar edecekler bence şikayet et mühendisleride asgari gösteriorde bütün foyalrını ortaya çıkart bu kadar da olmaz ama