Ücret bordrosu iptali

iyi çalışmalar ,
benim sorun bugün onaylamış olduğumuz ücret bordrosunda bir yanlışlık farkettik, bu bordroyu sgk sitesinden aylık prim ve hizmet belgesi iptal yapıp, ek aylık prim ve hizmet belgesi vermem gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam, ek bildirge vereceğimi sgk ya bir dilekçe ile bildirmeli miyim, ve ne kadar sürede ek bildirgeyi vermeliyim ?

Ynt: ücret bordrosu iptali

Ocak ayına ait ise sistemden düzeltme yapabilirsiniz. Cari ay haricindekiler için ise elden başvuru yapmalısınız.

Ynt: Ücret bordrosu iptali

MERHABA
YENİ İŞE BAŞLADIĞIM YERDE ÜCRET BORDROSU MUHASEBE KAYDININ SON MADDESİNE 361 ODNC.SSK PRIMLERI HESABINA BORÇ/ 649 HESABA ALACAK VERİLEREK BİR RAKAM GİRİLMİŞ.
BU RAKAM İŞSİZLİK İŞVEREN VE İŞÇİ PAYI İLE İLGİLİ SANIRIM AMA RAKAMLARI ÇÖZEMEDİM.
BU MADDE NEDEN YAPILIYOR BANADA BU KONU HAKKINDA YARDIMINIZI RİCA EDİYORUM.

Muhtemelen asgari geçim indirimi kaydı yapmışlardır. Aklım nasıl gittiyse elbetteki teşvik kaydı dır
Ben

361 B
602 A yapıyorum

neslihan_76 ' Alıntı:
MERHABA
YENİ İŞE BAŞLADIĞIM YERDE ÜCRET BORDROSU MUHASEBE KAYDININ SON MADDESİNE 361 ODNC.SSK PRIMLERI HESABINA BORÇ/ 649 HESABA ALACAK VERİLEREK BİR RAKAM GİRİLMİŞ.
BU RAKAM İŞSİZLİK İŞVEREN VE İŞÇİ PAYI İLE İLGİLİ SANIRIM AMA RAKAMLARI ÇÖZEMEDİM.
BU MADDE NEDEN YAPILIYOR BANADA BU KONU HAKKINDA YARDIMINIZI RİCA EDİYORUM.

649 Diğer Olağan Gelir ve Karlar Hesabıdır İşveren işsizlik payı ile ilgisi yoktur özürlü işçi teşviki veya diğer teşviklerder kaynaklanıyor olabilir...

turkasia ' Alıntı:
Muhtemelen asgari geçim indirimi kaydı yapmışlardır.
Ben

361 B
602 A yapıyorum

Asgari geçim indirimi için 649 ve 602 hesaplar kullanılmaz çünkü bu işletmenin geliri değildir ne işletmenin kasasına girer ne de çıkar devlet işçinin ücretinden hesaplanan gelir vergisinin bir kısmını işçiye iade eder.
Bunun için 360 Ödenecek Vergi ve Fonlar hesabının altında bir hesap açılır ücret tahakkunda borç muhtasar ödemesinde alacak çalıştırılır...

emansur ' Alıntı:
turkasia ' Alıntı:
Muhtemelen asgari geçim indirimi kaydı yapmışlardır.
Ben

361 B
602 A yapıyorum

Asgari geçim indirimi için 649 ve 602 hesaplar kullanılmaz çünkü bu işletmenin geliri değildir ne işletmenin kasasına girer ne de çıkar devlet işçinin ücretinden hesaplanan gelir vergisinin bir kısmını işçiye iade eder.
Bunun için 360 Ödenecek Vergi ve Fonlar hesabının altında bir hesap açılır ücret tahakkunda borç muhtasar ödemesinde alacak çalıştırılır...

siz yazınızı göndermeden düzeltmiştim. saygılar