ücret kesme cezası

bu konuda bilgi almak istiyorum. Uygulayan arkadaşlar nasıl bir uygulama yapıyorlar. benim kanım kimse bu kesilen cezaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hesabına yatırmıyordur.

MADDE 38. - İşveren toplu sözleşme veya iş sözleşmelerinde gösterilmiş olan sebepler dışında işçiye ücret kesme cezası veremez.

İşçi ücretlerinden ceza olarak yapılacak kesintilerin işçiye derhal sebepleriyle beraber bildirilmesi gerekir. İşçi ücretlerinden bu yolda yapılacak kesintiler bir ayda iki gündelikten veya parça başına yahut yapılan iş miktarına göre verilen ücretlerde işçinin iki günlük kazancından fazla olamaz.

Bu paralar işçilerin eğitimi ve sosyal hizmetleri için kullanılıp harcanmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hesabına Bakanlıkça belirtilecek Türkiye'de kurulu bulunan ve mevduat kabul etme yetkisini haiz bankalardan birine kesildiği tarihten itibaren bir ay içinde yatırılır. Her işveren işyerinde bu paraların ayrı bir hesabını tutmaya mecburdur. Birikmiş bulunan ceza paralarının nerelere ve ne kadar verileceği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanının başkanlık edeceği ve işçi temsilcilerinin de katılacağı bir kurul tarafından karara bağlanır. Bu kurulun kimlerden teşekkül edeceği nasıl ve hangi esaslara göre çalışacağı çıkarılacak bir yönetmelikte gösterilir.

disiplin kurulu kararı ile 2 günlük ücret kesimi cezası yapmıştık, disiplin kurulu kararını kişiye yazılı bildirdikten sonra ziraat bankası ankara merkez şubesindeki 38775369/5005 nolu hesaba(.....kişinin ücretinden keslen ceza olarak) yatırdık. hatta bu forumda sormuştum aynı soruyu o zaman banada yardımcı olan değerli arkadaşlar olmuştu.
2 sene önce ücret kesme cezamış olmuştu ozaman da araştırmıştık zorluk yaşamıştık yetkililerin böyle bir hesabın varlığından bile haberi yoktu.
Pek uygulayan yok zannedersem, ihtar veya tutanakmı tutuluyor haklarında bilemiyorum...
sendikamız yok ama iş sözleşmesinde bu durumu belirtmiştik....
Saygılar..
Kolay gelsin...