Ücretli izin bedelinin ödenmesi

Arkadaşlar,
Ocak ayında emekli olacağım ve birikmiş 63 işgünü iznim mevcut...
Aylık brüt maaşım 9000 TL ise bu sürenin brüt parasal karşılığı ne kadar tutar?
Şimdiden teşekkür ederim.

Ynt: ücretli izin bedelinin ödenmesi

Bu 63 günlük izin,
yasal yıllık ücretli izin hakkından kaynaklanan izin günümüdür, yoksa, fazla çalışma karşılığı kullanılmak üzere kazanılmış izin sürelerimidir?

Ynt: Ücretli izin bedelinin ödenmesi

Günaydın.
Yasal yıllık izin hakkından kaynaklanan izin günüdür.

Bürüt 9000/30*63=18900 TL. Sgk 4-a tavanını geçtiğinden ve uygulanacak vergi oranı nedeniyle net rakam hesaplaması bizler tarafından yapılamaz.

Ben bu iznimi kullanmak istesem ve aralıksız kullansam 12 tam hafta +3 gün yani 87 gün şirkette olmayacağıma rağmen karşılığında brüt 9000/30*87=26100 TL para alacağım. 7200 TL kaybım söz konusu...
Bu şekilde hesaplanmamasıyla ilgili bir mevzuat mevcut mudur?

Üstelik, kullanıp şirkette olmaya devam ederken araya resmi tatil bayram girmişse, daha da fazla olacaktır zararınız değil mi?
İş kanununda açıklanıyor, sözleşmenin sona ermesinde yıllık izin ücreti konusunda düzenleme.

Mahmut53 ' Alıntı:
Ben bu iznimi kullanmak istesem ve aralıksız kullansam 12 tam hafta +3 gün yani 87 gün şirkette olmayacağıma rağmen karşılığında brüt 9000/30*87=26100 TL para alacağım. 7200 TL kaybım söz konusu...
Bu şekilde hesaplanmamasıyla ilgili bir mevzuat mevcut mudur?
Emeklilik tarihini erteleyip önce kullanmadığınız tüm izinleri kullanırsanız dediğiniz gibidir. Ancak emekli olacağınızdan dolayı işten çıkarsanız hafta tatili, resmi tatil gibi günlerin ücretlerinden de feragat etmiş olursunuz.

59. maddede sorumla ilgili net bir cevap bulamadığım için sizlere danışmak istedim.
Çok teşekkür eder, başarılar dilerim.