fonradar

Ücretsiz Kullanılan İzinlerin Maaştan Kesilmesi

merhaba benim öğrenmek istediğim konu yıl içerisinde kullanılan ücretli izinlerin maaştan düşülmesi yani yıl icerisinde kullanılan ücretli izinler 1 yada 2 gün bu izinler maaştan düşülebilirmi? Bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz.şimdiden teşekkürler.

Ynt: ücretsiz kullanılan izinlerin maaştan kesilmesi

adı üzerinde ücretsiz izin.

Ynt: Ücretsiz Kullanılan İzinlerin Maaştan Kesilmesi

ilgili aydaki puantaj kayıtlarında ücretsiz izin olarak tespit edilen günlere denk gelen ücretler ödenmez...çalışılan gün kadar ücret ödenir...
aklınıza takılan konu nedir?

sanırım öğrenmek isteği ücretsiz izinlerde nasıl yol izlenmeli mesela personel işverene bir dilekçe yazıcak işveren de bunu kabul ederse bu dilekçenin fotokopisiyle ve ek 8 ile birlikte ssk.ya verilcek. Bunun yanısıra puantaj tutulması gerekiyormu günlük olarak.
İşveren tarafından nasıl bir yol izlenmeli.

mutad olarak puantaj kaydı takibi yapılmıyorsa personelin işverene yazacağı

"................. nedenlerde xx.xx.xxxx-xx.xx.xxxx tarihleride xx gün ücretsiz kullanmak istiyorum"

şeklindeki dilekçeye işveren de "uygundur" şerhi düşer...Ek8'e bu dilekçeyi ekler ve kuruma verir..

merhaba benim öğrenmek istediğim konu yıl içerisinde kullanılan ücretli izinlerin maaştan düşülmesi yani yıl icerisinde kullanılan ücretli izinler 1 yada 2 gün bu izinler maaştan düşülebilirmi? Bu konuda bizi aydınlatırsanız seviniriz.şimdiden teşekkürler.
Ben yalnış okumadım sanırım konuda ücretli izinler maaştan düşülebilirmi yazıyo.

peki puantaj takibi yapılması gereklimidir.bizim kafamızı karıştıran puantaj takibinin yapılıp yapılmaması.