fonradar

UFRS / TFRS eğitimi

Yeni Türk Ticaret Kanunu, Türkiye?de yerleşik tüm işletmelerin TMSK tarafından yayımlanan ve UFRS? ye tam uyumlu Türkiye Muhasebe Standartları uyarınca finansal tablo hazırlamasını öngörmektedir.

Sertifika programının amacı, katılımcıları Yeni Türk Ticaret Kanunu ile tüm işletmelerde muhasebe işlemleri ve finansal raporlamaya ilişkin olarak uygulanması zorunlu kılınan Türkiye Muhasebe Standartları (TMS) ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS) ile ilgili bilgilendirmek ve Standartların uygulanmasına ilişkin yetkinlik kazandırmaktır.

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile yürürlüğe girecek olan Türkiye Finansal Raporlama Standartlarını (TFRS) kanuni defterlerinde uygulayacak tüm ticari şirket yetkilileri ve ilgili departman çalışanları, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) ve/veya Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri uyarınca raporlama yapan veya önümüzdeki dönemde hisselerini halka arz etmeyi öngören işletmelerin Mali İşler Müdür ve Müdür Yardımcıları, Bütçe Raporlama Müdür ve Müdür Yardımcıları, Muhasebe Müdür ve elemanları, bağımsız dış denetçiler UFRS/TFRS? ye ilgi duyan, bu alanda kariyer yapmak isteyen lisans öğrenimini tamamlamış ve/ya son sınıf öğrencileri bu eğitime katılabilirler.

Ynt: UFRS / TFRS eğitimi

bilgilendirdiğin için teşekkürler.. parasıda iyiymiş. ruhsat olayından yeni çıkanlar için baya ağır gelir..:) benim için öyle en azından :)..

Programın Süresi
48 saat / 4 hafta

Eğitim Gün ve Saatleri
Cumartesi / Pazar 10:00 -16:30

Başlama ve Bitiş Tarihi
07 Mayıs 2011 ? 05 Haziran 2011

Programın Ücreti
1.600 TL

Taksit
4 taksit

bize ne faydası olacak getirisi ne olacak smmm lere bilgilendirirseniz sevinrim.

Bu eğitimleri TÜRMOB ilgilenen SMMM'lere ÖNÜMÜZDEKİ günlerde ücretsiz olarak verecek zaten.Türmob 'da sonra dan ücret alırmı orası kesin değil henüz..

E nooldu şimdi?

Siz şu başlıkta bütün odalar ve türmobu kapatmıyor muydunuz ?

Yetkim olsa,Tüm Mali Müşavir Odalarını Ve TÜRMOBU Kapatırdım.
« : Bugün 04:16:01 ÖS » Alıntı

--------------------------------------------------------------------------------

stajyerzade

Yetkim olsa,TÜM Mali Müşavir Odalarını ve TÜRMOBU Kapatırdım NOKTA
2 YIL içinde 110 bine çıkacak SMMM Sayısını makul sayılara çekeceklerine hala sınavlara girecek eleman arıyorlar.

Gayet dikkatle okudum.

Bir başlıkta anında Türmobu Odaları kapatmak istiyorsunuz.

Diğerinde oda türmob zaten verecek bu eğitimleri diyorsunuz.

Kapatcaksınız ya ne eğitimi vericek türmob üniversitelerden alırsınız artık eğitimlerinizi.

meslek mensubu sayısı neden sınırlandırılsın saygıdeğer stajerzede kardeşim

110 bin yada 200 bin hatta 300 bin kişi çok büyük bir sayımıdır

80 milyona dayanan büyüyen bir ekonomi var

mali müşavir olan herkes büro açmıyor bir büroya bir mali müşavir yeter ama şirketler sadece bir şubesinde bile 5-6 mali müşaviri istihdam ediyor medicalpark hastahanesi yeni açtığı bir hastahane için 4 tane mali müşavir aldı hepsi de finans ile ilgili farklı görevlerde

mali müşavirliği sadece muhasebe tutan anlaşıldığı sürece sizin gibi veryansın edenlerde çıkacaktır

mali müşavir olupda sadece muhasebe yapıyorsa bence hiç olmasın daha iyi çünkü hiç bilmeyen bir eleman bile büroda 4-5 ayda herşeyi bilir hale geliyor

mali müşavirlik mesleğinin konusu sadece muhasebe tutan değildir bu garabet meslek kanununda ki tanımlamadan ileri gelmekte zaten

ayrıca anayasa okuyalım lütfen hiç kimsenin çalışma hakkı ve istediği mesleği seçmesi engellenemez olsa olsa sınav koyabilirler

SMMM SAYISI 300 bin olsun yok 500 bin olsun diyen birine bundan sonra ne desek boşşş!!!!!!!
Konuyu uzatmaya gerek yok .Allah akıl fikir versin, hesapta bilmiyorlar....

hesap bilmediğimizden bu işteyiz zaten hesap bilsek hiç bu işe girmeye kalkarmıydık

hesap kitaptan anlayan bir tane aday gösterin hangi akıllı üniversite eğitiminden sonra kendisini bir belirsizliğin içine atar

başlatma+staj+yeterlilik

kaç yıl tutar

fırsat maliyetini çıkarır mısınız?

sürüneceğin
rezil olacağın
hergün ağlayacağın
diğer meslektaşlarını kıskanacağın
üçkağıtcının teki olacağın
milleti dolandıracağın
ve daha bir çok....

bunlar bile mali müşavir adaylarının aslında hesap kitaptan anlamadığı mantıklı tercihler yapmadığının göstergesi değilmidir

gerçekler acıtır
ama bu mesleğin içinde bunlarda var

keyakademi ' Alıntı:
Yeni Türk Ticaret Kanunu, Türkiye?de yerleşik tüm işletmelerin TMSK tarafından yayımlanan ve UFRS? ye tam uyumlu Türkiye Muhasebe Standartları uyarınca finansal tablo hazırlamasını öngörmektedir.

Sertifika programının amacı, katılımcıları Yeni Türk Ticaret Kanunu ile tüm işletmelerde muhasebe işlemleri ve finansal raporlamaya ilişkin olarak uygulanması zorunlu kılınan Türkiye Muhasebe Standartları (TMS) ve Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS) ile ilgili bilgilendirmek ve Standartların uygulanmasına ilişkin yetkinlik kazandırmaktır.

Yeni Türk Ticaret Kanunu ile yürürlüğe girecek olan Türkiye Finansal Raporlama Standartlarını (TFRS) kanuni defterlerinde uygulayacak tüm ticari şirket yetkilileri ve ilgili departman çalışanları, Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) ve/veya Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri uyarınca raporlama yapan veya önümüzdeki dönemde hisselerini halka arz etmeyi öngören işletmelerin Mali İşler Müdür ve Müdür Yardımcıları, Bütçe Raporlama Müdür ve Müdür Yardımcıları, Muhasebe Müdür ve elemanları, bağımsız dış denetçiler UFRS/TFRS? ye ilgi duyan, bu alanda kariyer yapmak isteyen lisans öğrenimini tamamlamış ve/ya son sınıf öğrencileri bu eğitime katılabilirler.

Reklam vermek isteyenler parasını ödesin, bildiğimiz reklam olsun; keyadademi diye nick alıp bilgi verir gibi reklam yapılmış, bir de link verilmiş.

Moderasyon mesajı/linki siler belki, ilgili kuruma da alomaliye.com'dan ilan/reklam ücreti bildirilip teklif yapılırsa mesajı alırlar artık.

forum sayfasının en üstüne bakarsan oraya alomaliye 'nin keyakademi'den reklam aldığını görebilirsin..
Acaba kaç para reklam ücreti ödediler:D mesaj olarak yazmakta reklama dahil mi yoksa değil mi ?
yeni ticaret kanunu bazı kesimlere baya bir gelir getirecek anlaşılan...!!!!

battibalikyangider ' Alıntı:
E nooldu şimdi?

Siz şu başlıkta bütün odalar ve türmobu kapatmıyor muydunuz ?

Yetkim olsa,Tüm Mali Müşavir Odalarını Ve TÜRMOBU Kapatırdım.
« : Bugün 04:16:01 ÖS » Alıntı

--------------------------------------------------------------------------------

stajyerzade

Yetkim olsa,TÜM Mali Müşavir Odalarını ve TÜRMOBU Kapatırdım NOKTA
2 YIL içinde 110 bine çıkacak SMMM Sayısını makul sayılara çekeceklerine hala sınavlara girecek eleman arıyorlar.

Açıkçası benim de yetkim olsa bende 5 dk düşünmeden kapatırdım. Ben şimdiye kadar bir stajyer olarak bu birliğin ve odanın hiçbir faydasını görmedim. Ayrıca bu işin içinde bulunduğum süre içerisinde tanıdığım meslek mensuplarından da oda ve birliğin mesleğe ya da meslek mensubuna hiçbir katkısı olmadığını duyuyorum. Devlet meslek mensuplarına her geçen gün yeni angaryalar yüklerken birliğin bu konuda hiçbir çabasını göremiyorum. Meslek mensubu korunmuyor. Meslek mensuplarının kaynaşması veya tanışması için hiçbir organizasyon düzenlenmiyor. Ben bir ymm bürosunda çalışıyorum. Odadan alınan tek sayfalık bir sözleşmeden 15 tl isteniyor. İnsaf, yazık günah...