UPS Cihazı

myardimli

Katkı Sunan Üye
selamlar,

kardeş şirketten bir adet devasa ups cihazı geldi.

biz bu cihazı kendi tesisimize montaj yaparken bir suru elektrik malzemesi kullanildi.

diğer şirket bana ft. kesmedi.
fakat şu an dusunuyorum da bu kesilen faturaları ben nasıl islesem daha dogru olacak (diğer şirket ft. kesmedigi varsayımı ile) ?

ikinci sorum kardeş şirket bu ups i mutlaka itfa edip faydalı omrunu tamamlamıştır.fakat yine de sabit kıymet listesinden çıkması icin 1 lira dahi olsa bir fatura kesmek zorunda degil mi ? diğer turlu yarin bir gun sorsalar nerde ups diye ne anlatacaksin degil mi ?

kolay gelsin.

Ynt: UPS Cihazı

Kardeş firmadan fatura isteyin aldığınız faturayı 258 'de yapılmakta olan yatırımlar adı altında uygun bir hesap açıklaması ile hesaba kaydedin.Sistemi kurmak için sarf ettiğiniz malzemeleri de bu hesaba atın. Kullanıma hazır hale gelince aktifleştirin. Tabi amortisman ayırma sınırını geçiyorsa. Sınırı geçmeyecek ise ups'i küçük demirbaş kullanımı hs'na diğer malzemeride doğrudan gidere atabilirsiniz.Kardeş firmanız aktife kayıtlı olan bu ups'i kayıtlarından ancak fatura ile çıkabilir.

balalı teşekkurler ayni fikirdeyiz seninle.

benim merakım kardeş firma ft. kesmez ise en uygun çözüm yolu ne olabilir şeklinde.

Bahse konu cihazı ancak fatura ile kayda alabilirsiniz.Bence farklı bir yol denemeyin denetimde riski fazla bir konu.