Uzayan Kısa Çalışma Otomatik Uzar mı ? Tekrar Başvuru Gerekir mi ?

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Kısa çalışma ödeneği her sektör için nisan Mayıs ve haziran olarak 3 aylığına tekrar uzatıldı
Başvurular nasıl olacak?
1- mecburi kapanan lokanta restaurant vs firmalar başvuru internetten mi yapqcak?
2- Nisan 2020 den beri kesintisiz kısa çalışması devam eden firmalar için nisan Mayıs haziran döneminde tekrar başvuru yapılmasına gerek varmıdır yoksa otomatik aynı şartlarda Uzama olacak mıdır
3- Basvurusunu e devlet uzerinden yapip ocak Şubat ve Mart 2021 kısa çalışma alan firma nisan Mayıs haziran kısa çalışma için tekrar başvuru yapmalı mi yoksa iptal etmedikçe otomatik uzayacak midir?
Kolay gelsin

Kısa çalışma ödeneği her sektör için nisan Mayıs ve haziran olarak 3 aylığına tekrar uzatıldı
Başvurular nasıl olacak?
1- mecburi kapanan lokanta restaurant vs firmalar başvuru internetten mi yapqcak?
2- Nisan 2020 den beri kesintisiz kısa çalışması devam eden firmalar için nisan Mayıs haziran döneminde tekrar başvuru yapılmasına gerek varmıdır yoksa otomatik aynı şartlarda Uzama olacak mıdır
3- Basvurusunu e devlet uzerinden yapip ocak Şubat ve Mart 2021 kısa çalışma alan firma nisan Mayıs haziran kısa çalışma için tekrar başvuru yapmalı mi yoksa iptal etmedikçe otomatik uzayacak midir?
Kolay gelsin
Oda konu ile ilgili açıklama yapmış. Ama tam anlaşılır olduğunu düşünmüyorum. E devlet sistem üzerinden tekrar başvuru kapalı. Biraz bekleyeceğiz gibi.

Merhaba,

Aralık ayından beri başvurularda bulunuyorum. Sorularınıza genel bir cevap verecek olursam. Aralık 2021 de bazı mükelleflerin çalışanları için e-işkur üzerinden başvuru yaptık önceden kısa çalışması olanlara oran excel tablosu gönderdik. Bu aydan sonra her firmanın işkur yetkilisine mail üzerinden her ay oran excel gönderiyorum. İşlemin tamamlandığıyla ilgili geri dönüş alıyorum ki işimizi sağlama alalım çünkü bazen yanlış anlaşılmalar olabiliyor.

Size tavsiyem başvuru yapacağınız firmaların işkur yetkilileriyle iletişime geçmeniz.

İyi Çalışmalar

Eğer ki kısa çalışma da kişi gün sayısı giriş çıkış her hangi bir değişiklik yok ise aynı şekilde otomatik olarak yararlanmaya devam edilecek