Varlık Barışından Faydalanmalı mıyım?

muhtelif yıllarda gayrimenkul alıp sattım.bu satıslarla ilgili gelir vergisi ödemedim beyanname wermedim.konuyla ilgili danıstıgım muhasebeci arkadaslar benim alıs satıs hacmimim düsük oldugunu kayıt olmama gerek olmadıgını söylediler.son günlerde bircok kisiden duydugum geriye dönük incelemelerin oldugu ve cezalar kesildigi.bununla ilgili sahıs olarak varlık barısından faydalanma hakkım varmıdır.varise faydalanma adına izlemem gereken yolla ilgili degerli tavsiyerinizi okumaktan menmuniyetlerimi sunarım.

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: Varlık Barışından Faydalanmalı mıyım?

Varlık Barışından faydalanmak için acele etmeniz menfaatinize olur.Bayram Ali Kubilay-Düzce

Ynt: Varlık Barışından Faydalanmalı mıyım?

geçmişte yaptığınız ve kayıtdışı olan bu işlemlerinizin bir şekilde ortaya çıkabileceğini düşünüyorsanız varlık barışından faydalanmanız akıllıca olur.Fakat bu işlemler zaman aşımına uğramışsa ve bu süre içinde herhangi bir tebligat yapılmamışsa gerek yok bence.Şahıs olarak varlık barışından faydalanmanızda herhangi bir sakınca yok.
vergi mükellefi olmasanız bile varlık barışından yararlanırsınız.Varlık barışından yararlanırken hem gelir hem kdv yönünü düşünerek işlem yaptırın.Yani geçmişte diyelim 100.000 tl bir işlem riskiniz varsa,bankaya 200.000 tl yatırmanız gerekir.
saygılar.