Vergi Ceza İhbarnamesi Hakkında

Merhaba öncelikle,doğru yeremi açtım bilmiyorum fakat benim adıma bi ceza İhbarnamesi geldi bugün.Konu hakkında bilgi sahibi olmadığım için burda sorma ihtiyacı hissetdim 2012 yılında öğrenci iken yeni kurulan bi işyerine stajer olarak gitmiştim ardından firmaya maliye tarafından acılış için memurlar gelmişti.Benim ve calışan arkadaşların kimliğini aldılar o gün şirketde sorumlu olarak ben bulundugum için benim adıma bi form dolmus bende imzalamıştım meğersem işyeri açılış formuymus bu form aradan bir hafta sonra ilgili yerden ayrıldım.Bir ay sonra gitdiğimde ise firmanın kapandığını gördüm ardından yaklaşık olarak bir yıl sonra bana bağkur borcu geldi o calıştığım süreden bir hafta fazla olduğu için önemsemedim sahibini buldum halletdik,bazı konularda dolandırırdım yani.bunu vergi dairesine söylediğimde ise bi sorun olmicaklarını söylediler bana cezalı bağkur borcumu ödememi önerdiler bende şirketin sahibi ile ödedim şuan aradan yaklaşık 3 yıl geçti bana Vergi Ceza İhbarnamesi diye bi İhbarname geldi 2012 yılı için vergi kesilmiş neden bu zamana kadar kesmediklerini sordum bugün gidip aktif olup olmadığını sordum;memur kapalı diyor.2012 de kapanmıs.Ben devamlı e-devlet üstünden borclarımı sorgulayan biriyim bu zamana kadar vergi borcumda yoktu ve resmen dolandırırdım bu işten nasıl başımı belaya sokmadan cıkabilirim.Polisede gitdim o dönem için gelen İhbarnamede 78-mük 355-1-2 ibaresi var ondan dolayı internetde veya alo maliye telefon hatdında borcum cıkmamıs.Sonraki yıllarda bu şekilde gelirmi hiç açılış ve kapanış verilmemiş.Şuan 4 biin tl gibi bi para ödemem gerekli bunun benle ilgisi olmadığını veya varsa da o süre içerisinde orda olmadığımı nasıl kanıtlayabilirm.Borcu ödemedim mali müşavire danısıp geçmişe yönelik acılış kapanıs yapmak mümkünmü

Son düzenleme:
Sayın yavuz52 anladığım kadarı ile şirket yada şahıs firması yönetiminde veya ortaklığında olmadığınızı anlıyorum. Fakat yoklama için sorumlunun yerine sizin imzanızı almaları da enteresan olmuş. Sonuç olarak böyle bir durumunuz bulunmuyor ise vergi dairesi yoklama fişinden almış olduğu iletişim bilgilerini sisteme girip size ulaşmışlar. Durumunuz benim belirttiğim şekilde ise bir dilekçe ile ekine de o dönemde staj yaptığınıza dair alabiliyor iseniz, okuldan alacağınız kanıtlayıcı evraklar ile itiraz etmeniz.

Bağkur borcundan bahsettiğinize göre sizin bilgileriniz kullanılarak firma sizin adınıza kurulmuş. Maliye ve sgk karşı borçlarınızı ödemeniz veya bu firma ile staj dışında bir alakanız olmadığını kanıtlamanız gerekmekte.

merhaba, 01,04,2015 tarihinde ortaklar kurulu kararı ile limited Şirket'e şube açılışı için ticaret sicile başvurduk ama sicilden döndü ve düzelterek tekrar sicile verdik. 15,04,2015 tarihinde 09,04,2015 tarihli olarak sicilden onaylandı fakat sicil tastik namesini 15,04,2015 tarihinde altık ve aynı gün 10,04,2015 tarihli sgk açılışı için başvurduk ve sgk numaramızı ve şifrelerimizi aldık ve girişlerimiz yaptık bu gün 10,04,2015 tarihinde sigortalı çalıştırmaya başlanılmış olmasına rağmen 5510 sayılı konun 11 maddesinde öngörülen işyeri bildirgesinin en geç sigortalı çalıştırmaya başlanılan tarihte kuruma verilmesi adında 3604 tl tutarında bir ceza geldi bu ceza haklımı yoksa itiraz edilse bir sonuca varılabilir mi.

Cezaya itiraz etsenizde bir işe yaramaz, red edilir. %25 ind. hakkınızı kullanarak ödemeniz menfaatinize.