Vergi denetmeni olabilmek için ne yapmalıyım

Ben 2 yıllık muhasebe bölümünden 2001 yılında mezun olduktan sonra Açık Öğretim fakültesinin İşletme bölümüne dikey geçiş yaparak 2004 yılında 4 Yıllık İşletme bölümünden mezun oldum. 2001 yılından beri Ankara da bir muhasebe bürosunda çalışmaktayım. 2009 Yılında SMMM Staj Başlatma sınavını kazandım şuanda stajyerim. Stajım 31.01.2012 de bitiyor. MART 2012 SMMM Yeterlilik Sınavına gireceğim kazanırsam SMMM olacağım. Bu arada yaşım 28?dir. Benim sorum şu Ben VERGİ DENETMENİ olmak istiyorum ama ne yapacağımı nasıl başvuru yapacağımı nereye başvuru yapacağımı hangi sınavlara gireceğimi açıkçası nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum. Sizlere şimdiden çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Ynt: Vergi denetmeni olabilmek için ne yapmalıyım

kpss ye başvuracaksın yeterli puanı alırsan (73-75) kurumun sınavına gireceksin

onuda geçersen mülakata gireceksin.

kpss de matematik,türkçe,coğrafya,tarih,vatandaşlık,yabancı dil,muhasebe,işletme,hukuk,maliye iktisat çözmen

gerek.

peki benim smmm stajyeri olmam ve sonrasında smmm olmam bana ayrı bir avantaj sağlamıyormu peki

caglardem ' Alıntı:
peki benim smmm stajyeri olmam ve sonrasında smmm olmam bana ayrı bir avantaj sağlamıyormu peki

tek artısı kurum sınavındaki bazı konulara aşina olman
ve mülakatta muhasebeci olduğun için belki öncelikli olabilirsin

daha önce duyduğum bilgiye göre kpss ye girmeden direk kurumun açtığı sınav ve mülakata girip vergi denetmeni olabilirsin demişlerdi sanki böyle bir avantajımız vardı gibi hatırlıyorum

caglardem ' Alıntı:
daha önce duyduğum bilgiye göre kpss ye girmeden direk kurumun açtığı sınav ve mülakata girip vergi denetmeni olabilirsin demişlerdi sanki böyle bir avantajımız vardı gibi hatırlıyorum

Devlet memurluğu için kpss şart diye biliyorum!

Anladım çok saolun fatih bey ama iyice araştırıp kesin bilgi sahibi olmak gerekiyor eğer bulursam burda sizlerle paylaşırım

öncelikle umarım istediğin alanda ilerlersin. fakat unutmamanda fayda var. kpps a için 30 yaşından gün almamış olman gerek. 30 yaşından gün alınca bizi yaşlı buluyorlar işe aşmıyorlar :D :D

kpss de A grubu memuriyette yaş sınırı kaldırıldı.

vergi denetmenliği de A grubu memuriyet olduğundan yaş problem olmaz.

Kpss a grubuna girdiğim zaman hangi derslerden en az kaç net yapmam gerekirki vergi denetmenliği için aldığım not yetsin bilenlerin aydınlatması rica ediyorum şimdiden çok sağolun. Saygılarımla...

vergi denetmenliği için kaç net yapmam lazım

Kpss a grubuna girdiğim zaman hangi derslerden en az kaç net yapmam gerekirki vergi denetmenliği için aldığım not yetsin bilenlerin aydınlatması rica ediyorum şimdiden çok sağolun. Saygılarımla...

mrc ' Alıntı:
kpss de A grubu memuriyette yaş sınırı kaldırıldı.

vergi denetmenliği de A grubu memuriyet olduğundan yaş problem olmaz.

kpss B GRUBU için yaş sınırı yok.Kpss A için yaş sınırı var.

Kpss A grubu için yaş sınırı kaldırıldı

mrc ' Alıntı:
Kpss A grubu için yaş sınırı kaldırıldı

kpss a için yaş sınırı var.İlgili kurumlar yaş sınırı koyuyor.
kpss b için yaş sınırını kaldıran maddeyi değil kpss a için olanı buraya kopyalayabilirsin...

Ben de yaş sınırı olmadığını biliyorum, ama KPSS'de olmasa da, girilecek kurumun yaş şartı olacağından sonuçta yaş sorunu yine de çözülmüyor.

kpss memuriyet felan derken;
rabbim hakkınızda hayırlısı ne ise onu nasip etsin.

arkadaşlar bende hazırlanmayı düşünüyorum ama ingilizcem yok .kaç tane ingilizce yapmak gerekiyor vergi denetmenliği için .aynı zamanda smmm için 3 dersim kaldı.evde çalışabilirmiyim denetmenliğe tecrübesi olan varmı