Vergi Hukuku Ve Finansal Muhasebe Hk.

Arkadaşlar merhaba.Bu hafta sonu yapılan sınavlardan büyük bir ihtimalle kaldım.Böyle olunca da vergiden ve finansal muhasebeden 2 hakkım kaldı.Benim sıkıntım şu eşimin mesleğinden dolayı Mardin'de oturuyorum.Kursa gitmek istiyorum fakat ne odanın kursu var nede özel bir kurs.Tesmeri Türmobu aradım.Mardin muhasebeciler odası yeterli çoğunluk olmadığından kurs açmıyor dedim.Yapabileceğimiz bir şey yok çevre illere gidin dediler.Bunların çevre illerle olan uzaklıklardan haberleri yok.Bu derslere nasıl çalışacağımı bilemiyorum.Kanunların neredeyse hepsini ezberledim.Bunu da sormazlar dediğim yerden soru sordular.Finansal muhasebeden geçmiş dönem sorularını nerdeyse ezberledim.Farklı yevmiye kaydı sorunca doğal olarak yapamadım.Kursa gitmeden bu dersleri veremicem herhalde.Diğer 5 dersi evde çalıştım.Ama bu iki ders beni çok zorluyor.Bu derslere daha nasıl farklı yöntemlerle çalışabilirim.Vergiden Ozan bingöl,dehanın kitabı ve geçmiş dönem sorularıyla çalıştım.Ozan Bingöl,Dehanın kitabı,Geçmiş dönem sorularıyla çalıştım.Bana püf noktaları söylermisiniz.Gerçekten bana yardımcı olursanız duacınız olurum.Saygılarımla.

Arkadaşlar merhaba.Bu hafta sonu yapılan sınavlardan büyük bir ihtimalle kaldım.Böyle olunca da vergiden ve finansal muhasebeden 2 hakkım kaldı.Benim sıkıntım şu eşimin mesleğinden dolayı Mardin'de oturuyorum.Kursa gitmek istiyorum fakat ne odanın kursu var nede özel bir kurs.Tesmeri Türmobu aradım.Mardin muhasebeciler odası yeterli çoğunluk olmadığından kurs açmıyor dedim.Yapabileceğimiz bir şey yok çevre illere gidin dediler.Bunların çevre illerle olan uzaklıklardan haberleri yok.Bu derslere nasıl çalışacağımı bilemiyorum.Kanunların neredeyse hepsini ezberledim.Bunu da sormazlar dediğim yerden soru sordular.Finansal muhasebeden geçmiş dönem sorularını nerdeyse ezberledim.Farklı yevmiye kaydı sorunca doğal olarak yapamadım.Kursa gitmeden bu dersleri veremicem herhalde.Diğer 5 dersi evde çalıştım.Ama bu iki ders beni çok zorluyor.Bu derslere daha nasıl farklı yöntemlerle çalışabilirim.Vergiden Ozan bingöl,dehanın kitabı ve geçmiş dönem sorularıyla çalıştım.Ozan Bingöl,Dehanın kitabı,Geçmiş dönem sorularıyla çalıştım.Bana püf noktaları söylermisiniz.Gerçekten bana yardımcı olursanız duacınız olurum.Saygılarımla.
Son iki hakkın kaldıysa sıkı çalışmalısınız bunu biliyorsun zaten.son hakkına bırakmamaya çalış çünkü çok kötü bir stresdir o bilirim bende.vergi dehanın kitabından çalıştıysan ve şimdiye kadar sınavlara girdiysen konulara hakim olman gerekiyor.sorulara baktım çok zor sorular değilmiş yapılabilirmiş bence.vergi hocasının notu bol bunu biliyor musun bilmiyorum ? çok zorlamıyor kanun mad.lerini tek tek yazın demiyor ki son sınavda istenmemiş bile.banko sorular sormuş yani direk madde halinde yazılacak şeyler.ben de finansaldan kursa gittim ist.e.geçmiş yıl sorularını çözersen çok zorlanmazsın.birebir aynı sorular tabiki çıkmaz ama dikkat edersen aynı tip sorular hep.finansal hocasıda zorlamıyor geçmiş dönemlere göre iki hocanın da notu bol.bol bol monografi çöz finansaldan.cevap kağıdına çok dikkat et.yevmiye mad.no ve ad olarak düzgün yaz.kağıdın düzgün olsun.kebir kayıtlarını muhakkak yap.dikkat etmen gereken birçok şey var.ama sakın son hakkına bırakma.ist.de yada kurs olan büyük şehirlerde akraban vs.varsa bir süre onlarda kal ve kursa git.

Merhaba Arkadaşım öncelikle stres yapma .. demesi kolay deme bende 2. girişim deli gibi stres yapıyorum ama son haklarınına yaklaşmışsıne ama son değil.. bende nacizena fikrimi söyleyecem..

öncelikle vergiyi umursama ilk sınavda geçtim ve inan umursamadan girdim bildiklerimi yaptım yorum yaptım uygulamayı yapmaya çalıştım 55 le geçtim..

vergide yöntem : Öncelikle sakin ol ve tüm kanunu ezberlemeye çalışma ki yapamazsın.. çalışmadan önce geçmiş sınav sorularını geçmiş yılladan itibaren gidebildiğin yere kadar git ve oku sadece bu sana yöntem oluşturacak..

sonra eline özet bir kitap al ve çalış deha falan.. ama önemseme ...

uygulama sınavları içinde geçmiş sınavları cöz. sana yöntem geliştirecek..

ve sınava 1 gün kala acı kahve al eline sabaha kadar göz gezdir deha 2 X 707 çalış... ve kahveni iç gir sınava.. dök bildiklerini.. bak nasılda geçeceksin..

finansal muhasebe bende de durum belli değil.. kapanış kayıtlarıyla beraber hepsini yaptım sadece gelir tablosunu yarıya kadar oluşturdum bende korkuyordum ilk sınavda kötü geldi ve anlamamıştım mantığı bakalım bu ne gelecek ama umarım geçerim : )

finans çalışırken : geçmiş yılları bir kağıda aktar ve bak önce ... sonra deha 2 * 707 soru bankasından hesepların işleyişini kontrol et..

MUTLAKA REESKONT İŞLEYİŞİ , ŞÜPHELİ TİCARİALACAKLAR ... PERSONEL ÜCRET TAHAKKUKLARI VE KDV KAPANIŞI VE GELİR GİDER HESAPLARININ KAPANIŞI NI MUTLAKA ÖĞREN.. VE BİŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞ..

BEN ÖYLE YAPTIM BAKALIM NE GELECEK ..

KOLAY GELSİN ARKADAŞIMM .. BENDE ÇIRPINIYORUM KURSA FALAN GİDEMİYORUM..İŞİMİZ ZOR..DEHA 2*707 SORU BANKASI MUTLAKA AL..

Çok fazla stres yapma derim. Vergi ve Muhasebe, sınavı hazırlayan hoca açısından bu sınavın en rahatları. Çok kasmıyorlar vergi hocasının notları bol. Aralık sınavına 5 ay var. Vergiyi zaten altyapı oluşmuştur. Bu hocanın son sınavlarını inceleyin uygulamalar aynı mantıkla devam ediyor. Mart dönemi G.V Temmuz K.V Aralık sınavı da geri kalan diğer konulardan geliyor. Deha nın Vergi kitabında uygulamalar mevcuttur yararlanabilirsin.
Muhasebe ise kalmayı beklerken geçebileceğin bir ders. Sakin olmanı öneririm. Muhasebeci çok zor çok detay sormuyor. Herkes teori ile uygulama farklı çok karışık diyorlar ama katılmıyorum. Ben uygulamada ne biliyorsam onu yaptım. Sınav da muhasebe den şekil hatalarına dikkat etmelisin Muhasebe de her şeyi yetiştireceğim diye çabalamak yerine düzgün okunabilen bir cevap kağıdı ver..

Arkadaşlar finansal gerçekten korkulacak bir ders değil. Allaha şükür mart döneminde belgeyi hak kazandım. Finansadan 86 aldım.Geçmiş yıl sorularına çok iyi çalışın en önemlisi, bilanço ve gelir tablosu yetiştirebilmek için her yevmiye maddesinden sonra büyük deftere yani T lere geçin,başka türlü yetiştiremezsiniz.Herkesin emeğinin karşılığını alması dileğiyle...

fınansal konu olarak ağır ama içerik olarak bana ağır gelmiyor.bu konu banagore bu konu bu iş böyle