fonradar

Vergi İadesinde Kira Kontratı V.D. Gönderilir mi?

Aslında soru da başlıkla aynı Vergi İadesinde Kira Kontratı olarak verilen belgeler işveren tarafından vergi dairesine gönderilmesi zorunlu mu?

Bir bayram ziyaretinde vergi dairesinde yoklama memuru olan tanıdığımız bu şekilde yapmanız gerekir dedi. Her ne kadar mevzuatın tamamını okumasam da bugüne kadar rastlamadım. Geçmiş yıllar uygulamaları da bu şekilde değil.

Cevaplarınız için şimdiden Teşekkürler, iyi çalışmalar dilerim...

sayın altanaltug,

Bu durumu bende sizden duyuyorum. Benim bildiğim çalışanın fişlerini ocak 20 ye kadar işverene teslim eder. İşveren geçersiz belgeleri tespit eder ve onları toplam fişlerden çıkarır. Bunun sorumluluğunu neyazikki işverene yüklemişler. Bunu yapacak olanda tabiiki biz muhasebecilere düşüyor. Kısacacsı istenmedikçe vergi dairesine götürlmesi gibi bir zorunluluk yok.

iyi çalışmalar...

Ben de tam anlamıyla şaşırdım kaldım. Heralde gönderilmesi gerektiğini bilen bir tek memur değildir. Henüz araştırmadık ama sizler uygulamanın içerisindesiniz diye size sormak istedim. Kolay gelsin cevabınız için teşekkürler.

kira kontrat tutarları istisnai sınırın üzerindeyse bildirm yapılır fakat kontrat gönderilmez