fonradar

Vergi Levhası Alınımı Ve Buna Dair Bır Soru

Selamlar

İnternette araştırırken bu forumu gördüm , bir konuda bilgiye ihtiyacım olacaktı. Burda ki tecrübeli arkadaşlar inşallah yardımcı olabilirler.

Kendim amatörane site yapıyorum ve birkaç yaptığım site var . kendi sitemi açıp bu siteden gelecek az da olsa reklam gelirleriyle (google reklamı vs ) biraz olsun aileme mali katkı sağlamak gibi bir düşüncem var .

Etrafta tan sorup soruşturdum, duyduğuma göre bu geliri kazanabilmem ve kullanabilmem için vergi levhası almam gerekiyormuş .

Şimdi sormak istediğim birkaç soru var

1- Ne tür bir vergi levhası almam gerekiyor ? ( şirketmi kurmalıyım ? yoksa basit bir vergi levhası yeterlimi ?) Bütün işlemler ne kadar tutar (ortalama olarak ) ?
2- Aylik muhasebe masrafları bu tarzda bir ticaretin için ne kadar olur ? nerelere basvurmalıyım hangi evraklar gerekir ?

Şimdiden bilgi verebilecek arkadaşlardan allah razı olsun , çok sağolun .

Hepinize hayırlı günler dilerim.

aslında yazılım değilde faaliyet konusuna bilgisayar desek daha iyi olur.bilgisayar desek bilgisayarla ilgili her işi yapabilirsiniz buna yazılımda girer daha rahat çalışırsnız.bilgisayar firmaları genelde şirket tarzında kurulurlar bu da şirket kuruluşunda ortalama 3 500 gibi bir maliyet çıkar önünüze .
küçük düşünürseniz olmaz mutlaka büyüyeceksiniz bunun maliyetlerine de hazır olmalısınız bir planlama yapacaksnız kısa orta uzun bunların hepsinin maliteleride ayrı ayrıdır.

ön bilgi bunlar sonrası muhasebeci ve sizin kararınıza kalmış