Vergi Soru Tahminleri Mart Sınavı

Ben yaparken evine yaptığı kira ve harcama %50 si düşebilir diye düşünmüştüm hem ikametgah hem de işyeri olduğu için.

ayrıca msi kazancı %50 istisna ve faiz gelirini de dahil etmemiz gerekmiyor mu?

adamlar tarihin en karışık gelir vergisi sorusunu sormuşlar sağolsunlar.

50.000 telif kazancı %17 stopaj kesintisi nihai vergidir deyip onu da geçtim.

haklısınız şaşırtmacalı bir soruydu serbest meslek erbabı ikametgahının bir kısmını iş yeri olarak kullanıyorsa kiranın tamamı ısınma aydınlanma giderlerinin yarısını düşebiliyor kitap zaten vergi konusu değil bunu süreklilik arz ederek yapmıyor yoksa öderdi vergisini banka faizleri kaynaktan kesintili tevkifatlı dahil edilmiyor msi iradı dedğiniz komanditer payı mı hepsi beyan ediliyor bilmiyorum diğer arkadaşlar nasıl yapmış ben bu şekilde düşündüm eğer sonuç 410 doğruysa bu mantık doğru

bir tahminde bulunuyorum bakalım tutarmı KDV de tam istisna kısmi istisna nedir?(08.03.2014)
aslında burada tutsa da tutmasa da tahmin yapınca insan ne olur ne olmaz diye tekrar çalışıyor ve işin ilginci niyeyse daha akılda kalıcı oluyor. hemen bir göz gezdirsem iyi olacak
kendimle gurur duyuyorum 4 sorudan 3'ünü tutturdum:))

bir tahminde bulunuyorum bakalım tutarmı KDV de tam istisna kısmi istisna nedir?(08.03.2014)

kendimle gurur duyuyorum 4 sorudan 3'ünü tutturdum:))

teşekkürler Zeynep DEMİR o anda tam istisna kısmi istisna çalıştım sınav öncesi tekrar ettim ama maddeleri sınavda eksik hatırladım. hayırlısı artık

zeynep hanım haziran sınavında vergiyle ilgili tahminlerinizi bekliyorum bu ders beni çok korkutuyor

Vergi iyi geçti gibi. Tanımlarda 1 tanesi doğru. 2. soru, ikmalen ve resen tarhiyat tam. 3.soru, KDV istisnaları tam. 4. soruda iki hatam var.
Ancak maliyet muhasebesi ne olacak muamma.