Vergi

arkadaşlar bu dönem ağırlıklı nerelerden gelir..herkes yorumlarını paylaşsın bence şimdiden..bu dönem mali tatil olduğu için sanırım bir soru gelebilir..geçen dönem gelir vergisi hesaplaması gibi ama inanın ozan bingölün kitabını yutucam sınava kadar sanırım.
burada antalyada bu işi yapan bir dershana var ismi lazım değil birçok güncel konular değişti işte güncelleme yaptık felan diyor haziranın 10unda dersleri başlatacak nasıl yetişcek bilmiyorum.dershaneye de gitmekten vazgeçtim hadi hayırlısı hepimiz için..
3.girişim olacak ama inanın çok tırsıyorum bu dersten:((

Ynt: Vergi

Merhaba arkadaşım,

Öncelikle bol uygulama çöz bu dönem kurumlar vergisinden uygulaa gelmesi yüksek oran olmasına rağmen yine gelir vergisindende gelebilir.. Bulduğun her uygulamayı çöz ve yorumla. Bu zaten 25 puan ediyor..

Ayrıca hocamız bize sorulan kanunları cevaplama şeylini şöyle tasfir ediyor " Armutun sapından başla anlatamaya ama armuttan uzaklaşma illaki puan alırsın" demektedir. Gerçekten öyle aklına konuyla ilgili ne gelirse yaz..Sakın boş verme...

Umarım yardımcı olur bu taktikler..

Saygılar..

smmm 8207 merhaba kardeşim...

haziranın 10 unda derse başlayacak dersaneden hayır gelmez bence ama yinede sen bilirsin...

bende ozan bingöl ün hem kursuna katıldım hemde kitabından çalıştım gayet memnun kaldım ve geçtim...

o kitabın arka sayfasındaki soru-cevap bölümü çok faydalı oluyor dikkat etmende yarar var birde uygulama sorularını es geçme...

şimdiden başarılar dilerim sana ALLAH yar ve yardımcın olsun...

arkadaşlar yeterliliğe ne zaman çalışmaya başlasam acaba ?2012 ocak stajeriyim.. burda yazılanlardan çok korkar oldum...

mustafakutlu ' Alıntı:
arkadaşlar yeterliliğe ne zaman çalışmaya başlasam acaba ?2012 ocak stajeriyim.. burda yazılanlardan çok korkar oldum...

Bu mesajı okur okumaz başla,

bende 3 yıllık staj döneminin 2.5 yılında hiç kitap yüzü açmadım, son altı ay kala çalışmaya başladım ki çalışmak denmez, iş yoğunluğu vs vs vs derken vakit olmuyor.

Çalışmaya başladığımda gördümki, en basit ders olarak nitelendirdiğim meslek mevzuatını bile adam akıllı tam anlamıyla öğrenmek için günde en az 4-5 saat çalışmayla ancak 2 haftada halledilebilecek bir dersmiş,

Bunun yanında denetim ve hukuk dersleride aynı, vergi zaten başlı başına ayrı bir olay,

size tavsiyem hemen şimdi başlayın,

sonra çok pişman olursunuz