fonradar

Vergiden Kalanlar Buraya

vergi sınavı geçmiş yıllara göre daha kolaydı
1. soruda resmi daire hariç full yaptım
2.soru yıllık muhtasar münferit full yaptım
3.soru yanlış
4.soru bütün kanuni açıklamalar doğru gayrimenkul sermaye matrahını ayrı ticari kazanç matrahını ayrı hesaplamalarda toplamda 337.500 buldum ödenecek vergiyide hesapladım

tek dersim kalmıştı buradan da inşallah sekmez.

benim ilk girişim yeterliliğe sözeller biraz sıkıntı oldu tanımları tam aklıma getiremedim ama benzer tanımladım .inşallah hocamızında notu kıt değildir.o yüzden korkuyorum.vergi uygulama sorumun matrahı:337,500 açıklamasını baya ayrıntılı yazdım.

vergi sınavı geçmiş yıllara göre daha kolaydı
1. soruda resmi daire hariç full yaptım
2.soru yıllık muhtasar münferit full yaptım
3.soru yanlış
4.soru bütün kanuni açıklamalar doğru gayrimenkul sermaye matrahını ayrı ticari kazanç matrahını ayrı hesaplamalarda toplamda 337.500 buldum ödenecek vergiyide hesapladım

tek dersim kalmıştı buradan da inşallah sekmez.

Benimde ikinci soruda muhtasar la yıllık beyannameyi yazdım oradan not kırarsa kırar birde resmi daireye birşeyler yazdım ama bakalım bu sınav kolay geldi yada artık gire gire ezberledim konuları umarım geçerim benimde tek dersim allah herkezin emeğini boşa çıkarmasın

gerçekten kolaydı bu sınav bu soruları geçen sınavda sorsalar yine bu derecede cevap verebilirdik geçen sınavda istinaf kanun yolu , özel tüketim vergisi , fransadaki dar mükellefin kazancı soruldu hala sinirlerimi bozuyor bu soruları hatırlayınca :) dahada öncesinde yetişmemiş ahsullerin hacri. geçen sınav sonuçları bağlı olduğum oda yayınladı vergiden geçen yoktu...

ben 4. soruda direk vergiyi buluncaya kadar gittim inşallah ordan puan kırmazlar sonuçda hesapladığım matrah doğru sınavdan sonra farkettim sadece matrahı sormuşlar