Verilmemiş Beyannameler

bir mükellefimin 2008 yılından 6 adet kdv birde geçici vergi beyannamesi verilmedi eski muhasebeci tarafından. bizde 355. maddeyle ilgili bir düzenleme olur diye bekledik. ancak son çıkan yasayla beyanname vermemekten dolayı kesilen cezalara karşı dava açma şansımızda kalmıyor diye düşünüyorum. Bu nedenle beyannameleri şimdi verip kesilen cezalara dava açma yolunu seçicem böylesi daha doğrumudur. yardımlerınız için teşekkürler..

Ynt: Verilmemiş Beyannameler

Takdire giderse pişmanlıkla verme şansınızda kalmaz..Onun için biran önce vermenizi tavsiye ederim..Aynı durum bendede var..13 aylık beyannameler gönderilecek..Teker teker göndermeye başladım..

armagan ' Alıntı:
bir mükellefimin 2008 yılından 6 adet kdv birde geçici vergi beyannamesi verilmedi eski muhasebeci tarafından.

İlgili dönem beyannamelerini vermelisiniz. Bunlara karşı çıkacak cezalarada dava da açabilirsiniz. Ancak ilgili dönem beyannamelerini vermeyen muhasebeci " eğerki ücreti alamadığı için vermedi ise helal olsun " diyorum.

elimizdeki tek koz beyanname vermemk zaten. bu cezaların artmasının tek iyi taarafı bu. unutursak kötü tabi de.