fonradar

Verilmeyen beyannameler

2009 yılına ait verilmemiş kdv ve muhtasar beyannamelerim var. 6111 den yararlanmak istiyorum. nasıl bir yol izlemeliyim. beyanları nasıl vermem gerekir.

Ynt: Verilmeyen beyannameler

Beyannameleri versiyonlarına göre hazırladıktan sonra özel onay aşamasında 6111 seçeneği var

6111 e göre 760 tl usulsüzlük cezası çıkıyor. 6111 in bize faydası ne olacak.

2006 dan bu yana kdv muhtasar pesin ve kurumlar Beyannameleri verilmemiş; bu beyannameleri vermek yerine ilgilii yıllara kdv,kurumlar ve muhtasar matrah arttırımı yapılır ise verilmemiş beyannameleri tekrar vermeye gerek yok diye duydum ama kesin bilgiye ulasamadım. Bilgisi olan varmı bu konuda ?

semihy79 ' Alıntı:
6111 e göre 760 tl usulsüzlük cezası çıkıyor. 6111 in bize faydası ne olacak.

6111'e göre ceza için ek-5 dilekçe ile vergi dairesine başvurursanız 760 tl'nin 1/4'ünü ödersiniz.

FATİH PESEN ' Alıntı:
2006 dan bu yana kdv muhtasar pesin ve kurumlar Beyannameleri verilmemiş; bu beyannameleri vermek yerine ilgilii yıllara kdv,kurumlar ve muhtasar matrah arttırımı yapılır ise verilmemiş beyannameleri tekrar vermeye gerek yok diye duydum ama kesin bilgiye ulasamadım. Bilgisi olan varmı bu konuda ?

Asgari matrahlar üzerinden matrah arttırımı yaparsanız ilgili dönem beyannameleri aranmaz.