fonradar

Vizite kağıdı ve rapor

arzuty

Katkı Sunan Üye
merhaba arkadaşlar, benim acil olarak iki sorum olacak, bilgi verirseniz sevinirim. Sigortalı bir işçi vizite kağıdı istemişti, 11 haziran giriş, kapıtta 80 gün görünüyor, hastane 90 günlük istemiş, eylül ayı bitmediğinden 10 gün eylülde çalıştırıp , devam ediyor diyede not düşerek vitize kağıdını versem olur mu? İkinci sorumda bu işçinin 17-27 eylül arası raporu vardı, bugün itibariyle çalışır diye yazıyordu, ben raporun girişini yapacaktım fakat bugünden 30 eylüle kadar başka bir rapor vermişler, şimdi nasıl yapmam gerekiyor? Bugün ilk raporu girip sonra da diğer raporu ayrı ayrı mı girmeliyim..Şimdiden teşekkürler...

Ynt: Vizite kağıdı ve rapor

hastanenin 90 günlük istemesinin mantığını anlamış değilim sağlık hizmetinden yararlanmak için 30 gün yetiyor
17/09-27/09 arası raporlu olan biri farzı misal 25/09 da rahatsızlanıp tekrar hastaneye gitti ve doktor raporunu uzattı 25/09 dan 30/09 a kadar yaptı şimdi bu kişi 17/09 dan 30/09 a kadar raporlu oldu ister iki rapor girin ister raporu bittikten sonra 5 gün içinde tek rapor girin...

Teşekkür ederim,hastanenin 90 günlük olayını bende anlamış değilim, hastaneye tekrar pazartesi gidecekmiş, olmazsa cuma günü eylül ayını tam olarak döküp vermeyi düşünüyorum. Rapor konusunda da bugün ben önceki raporu gireyim o zaman, sonrada diğeri bittikten sonra diğerini gireyim. Ama önceki raporu girerken işe başlama tarihini bugünü yazıcam, yeni rapordada bugün çalışmıyor görünüyor. Sorun olmaz değil mi? Ayrıca süre 5 gün değil mi?

Hastane çalışanları kanunlardan bi haber günlük yaşadıkları için olmayan vizite kağıdını da ister 90 gün görünmesini de. Vizite kağıdı kalkalı aylar oldu hala isteyen çıkıyor. Başlarından savmak için bahanemi uyduruyorlar diyede düşünmüyor değilim.