fonradar

Yahya arikan twitterda yazmis

Ant Z

Tanınmış Üye
Denetim de bu mesleğin olmazsa olmazlarından olacak. Şunu unutmayalım denetim için, TÜRMOB?un verdiği ruhsat yeterlidir.
web ? 23.09.2011 11:40

Ynt: Yahya arikan twitterda yazmis

harbi twitter facebook mecraları var bir de değil mi?acaba mesleğimiz açısından bu tarz sosyal medya araçlarını kullanmamız ne tür etkiler yapar?konuyu tartışmak lazım? ::)

bir de işin panpiş noktası var ama sosyal medyanın da o tarafı sakat ;D

Sanayi Bakanlığı sınav şartı getirirse sınava ilk başvuran yahya arıkan olur.

dün ruhsat törenindeydim Yahya Arıkan aynen şöyle konuştu:

"biz eğer sınava göreceksek SMMM belgesini niye alıyoruz" yine devam etti "arkadaşlar biz herkes denetim yapsın demiyoruz veya kalite düşsün istemiyoruz" oda ve TÜRMOB denetiminde denetim eğitimi için bir çok kişi yetiştirilmiş ve ileriki günlerde odanın denetim eğitimleri olacak öyle her önüne gelen denetim yapamayacak belli saat eğitim almış kişiler denetim yapacak ve bu belli saat eğitim sonunda önlerine gelen firmanın denetimini yapıpı rapor yazacaklar

yani biz inşallah eğitimimizi alarak bu görevi yapacağız

Merhabalar, öğrenmek istediğim nokta şu ki; SPK Bağımsız denetim lisansına sahip olanlar, TÜRMOB'un vereceği Bağımsız denetim lisansına da sahip olmak zorundalar mı ? Ya da SPK'dan lisans alanlar TÜRMOB'dan muaf mı olucaklar?

Merve Hanım

Bilindiği üzere TTK denetimi için kanun çıktı uygulaması da 2012 de yürürlüğe girecek Ancak yönetmelik tebliğ gibi ikincil düzenlemeler daha yapılmadığı için muafiyet ve benzeri konular halen belirli değil Turmobun çıkarıp geri çektiği tebliğde Spk lisansı muafiyeti vardı Ancak dediğim gibi şuanda henüz yönetmelik ve tebliğler çıkarılmış değil Çıkarılınca hep beraber göreceğiz İyiçalışmalar

Önder68 ' Alıntı:
Merve Hanım

Bilindiği üzere TTK denetimi için kanun çıktı uygulaması da 2012 de yürürlüğe girecek Ancak yönetmelik tebliğ gibi ikincil düzenlemeler daha yapılmadığı için muafiyet ve benzeri konular halen belirli değil Turmobun çıkarıp geri çektiği tebliğde Spk lisansı muafiyeti vardı Ancak dediğim gibi şuanda henüz yönetmelik ve tebliğler çıkarılmış değil Çıkarılınca hep beraber göreceğiz İyiçalışmalar
Teşekkür ederim Önder bey, umarım muaf tutuluruz diye düşünüyorum en azından öyle olmasını umut ediyorum ekstradan sınav vs.. çıkarmasalar..olmamalı da bence çünkü şuan da sistemde konuyla alakalı tek lisans var onu da SPK veriyor TÜRMOB'un ki hali hazırda belli değilmiş taslak aşamasında olduğu için yönetmelik ve tebliğlerin yayınlanmasını bekliyoruz merakla..