fonradar

Yangın Eğitimi

ceres

Tanınmış Üye
merhaba arkadaşlar,

firmamın yangın eğitimlerini nereden almalıyım ?
itfaiyelerden almam şart mıdır ?

yangın eğitimi ve ilk yardım eğitimi veren özel firmalar var eğitimlerimi oralardan alsam nasıl olur ?

Ynt: Yangın Eğitimi

parlak1980 ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar,
firmamın yangın eğitimlerini nereden almalıyım ?
itfaiyelerden almam şart mıdır ?
yangın eğitimi ve ilk yardım eğitimi veren özel firmalar var eğitimlerimi oralardan alsam nasıl olur ?
İtfahiye kuruluşundan almanın zorunlu olmadığını düşünüyorum, ancak olaya 2 açıdan yaklaşmakta fayda var.Zira bu konu genel manada iş sağlığı iş ve işyerinin güvenliği amacıyle yapılmaktadır.
-işyerinde yangın eğitimleri
1-genel olarak itfafahiye araç ve ekibi ile....geniş çaplı olarak ...........itfahiye kurumundan ayrıca almanız daha uygun.
2-yangın tüplerini çalışanlar kullanmak suretiyle...........bu hizmeti veren firmalardan,yada yine itfahiye den,
Her iki husus işyerinde uygulanacak,çalışanlarda işin içinde olacak zaten, ayrıca ilk yardım yine.........................bu hizmeti veren firmalardan alabilirsiniz......................diye düşünüyorum.

Yangın ve ilkyardım gibi eğitimini dışarıdan almak durumundasınız..

Kişisel şirket içerisinde vereceğiniz eğitim sadece temel bilgiden ibaret olur..

Ama illaki biz bilgilendirme yapmak amacıyla kendimiz vermek istiyoruz diyorsanız.. bende mevcut..size ulaştırabilirim..

Ha bir de şunu eklemekte fayda var..İtfaiye eğitimden ziyade.. küçük çaplı tatbikatlara yardımcı oluyor..

Yani şirketinizin bağlı olduğu llçe de.. itfaiye'nin belirlediği bir yerde.. ufak çaplı tatbikatlar yapılıyor..

Ateşe nasıl yaklaşılmalı.. alev alan bir tüp nasıl söndürülmeli..vb. gibi konularda görsel olarak çalışanlarınıza bilgi veriliyor..

Burada esas olan eğitimin farkındalık yaratması ve amacına hizmet etmesidir. Sorunuza gelince kanaatimce itfaiyeden alınan eğitim yeterlidir. Hatta sizin konu hakkında gerekli eğitimleri almanız durumun da siz bile verebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi: