Yangın Tatbikatı

İyi günler ;

yangın tatbikatı sadece itfaiyenin eğitim kurumlarınamı yaptırılabilir ? Özel şirketlere de yaptırılabilir mi ?

Yangın tatbikatı diğer ifadeyle eğitimi,
itfahiye teşkilatı tarafından verilebileceği gibi,yetkili eğitim kurumu tarafından da verilebilir düşüncesindeyim.

sadece itfaiye değil özel firmalarda yapmakta. Bunların yanında iş güvenliği uzmanı da yangın eğitimi verevilir

NOT :Link vermek yasaktır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
isg uzmanı temel eğitim bilgisi verebilir ise de geniş manada bu eğitimin etkinliği tartışılır,zira esas konunun uzmanı kurumsal manada itfahiye,teşkilatı olsa gerek,üstelik bu eğitim uygulamalı olarak verilmeli,özellikle işyeri yangın ekibine ileri yangın eğitimi verilmesinde yarar var,ayrıca o işyerine ait risk analizine göre önem arzeden hususlara dikkat edilmeli,bu çerçevede işyeri faaliyet konularına göre,örneğin;
kimya sektöründe kimya mühendisi,inşaat sektöründe inşaat mühendisi,gıda sektöründe gıda mühendisi,demir-metal-makine üretim vs.alanında makine mühendisi,maden sektöründe maden mühendisi isg uzmanı çalıştıırlmasının daha uygun olacağı düşüncesindeyim.