Yanlış Sigortaya Verilen İlk İşe Giriş Bildirgesi Hakkında

30.07.2008 Tarihinde Fatih sigortaya, İstanbul sigortaya ait olan bir ilk işe giriş bildirgesi verdim.

(İşveren sigortalı olacak kişinin ilk defa sigortalı olduğunu söyledi ve ona göre ilk işe giriş bildirgesi hazırlandı.Aslında kişinin daha önceden sigortasıda varmış)

Ortada iki yanlış var.Bu durumda ne yapmam gerekir.Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ynt: Yanlış Sigortaya verilen ilk işe giriş bildirgesi hakkında

ilk giriş tekrar giriş olmuş çok önemli değil ssk kendi sisteminde zaten kontrolünü yapıyor kişi daha önceden ssk no'su almışsa eski numaradan devam ettiriyor

diğer konu içinse yanlış ssk müdürlüğüne verdiğiniz işe giriş bildirgesi için bir dilekçe yazın sehven yanlış ssk müdürlüğüne verdiğinizi anlatın işe giriş bildirgesini elden yada posta ile doğru ssk müdürlüğüne gitmesini sağlayın.
herhangi bir cezai durum söz konusu değil

iyi çalışmalar

yanlış ssk müdürlüğü ,doğru ssk müdürlüğüne posta yolu ile gönderiyor.arkadaşında dediği gibi cezası yok.

Bu işyerinde yeni çalışmaya başladığım için bazı konular hakkında tam olarak bilgim yoktu.
şuan öğrendiğim birşey daha var,

istanbul ssk ya vermem gereken bildirgeyi fatih ssk ya vermiştim.İstanbul ssk ka daki dosya inşaat dosyasıymış ve kapanmış.Bu durumda ne olur acaba

çok karışıtı işler ..

kocademir05 ' Alıntı:
Bu işyerinde yeni çalışmaya başladığım için bazı konular hakkında tam olarak bilgim yoktu.

istanbul ssk ya vermem gereken bildirgeyi fatih ssk ya vermiştim.İstanbul ssk ka daki dosya inşaat dosyasıymış ve kapanmış.Bu durumda ne olur acaba

çok karışıtı işler ..

nasıl yani biraz daha açıklarmısınız detayını
bu işyerinde 1 kişi mi çalışıyor, bildirgeyi posta ile mi yollamıştınız ?

FeaR Of DaRKNeSS ' Alıntı:
kocademir05 ' Alıntı:

çok karışıtı işler ..

nasıl yani biraz daha açıklarmısınız detayını
bu işyerinde 1 kişi mi çalışıyor, bildirgeyi posta ile mi yollamıştınız ?

şöyle özetliyim

işyeri fatihte ama ssk dosyası yok.Yani sigortalı işçisi yok.Fakat aynı işveren 1 yıl kadar önce ist ssk
sınırları içinde bir inşaat dosyası açmış.Sadece orda dosyası varmış inşaat bitince kapatılmış
Burda kullanılan muhasebe programına firmalar yeniden tanıtılırken ist ssk ya ait işyerinin ssk nosu fatihteymiş gibi girilmiş ve bende ssk girişini bu şekilde hazırladım ve elden fatih ssk ya götürdüm
durum bundan ibaret

sigortaya gittim ne yapılması gerektiği hakkında birde ordakilere danıştım, yapılacak şey malesef geriye dönük işyeri açılışı ve işe giriş bildirgesi vermekmiş.

Ynt: Yanlış verilen işe giriş bildirgesi hakkında

emekli olan bir kişinin işe girişi tüm sigorta kolları seçilerek yapılmış emelki olduğunu daha sonra öğrendik ve daha hiç aylık bildirge cemedki bu kişiyle ilgili bunu nasıl düzeltebiliriz cezası var mıdır