Yanlışlıkla Verilen İşçi Giriş Bildirgesi

meduzam

Katkı Sunan Üye
Aynı şirkete bağlı şantiyemizde halen çalışan bir işçinin yanlışlıkla diğer şantiyemize 15.04.2009 tarihinde işçi giriş bildirgesi verildi internetden 22.04.2009 tarihinde. Ancak bu işçimiz halen diğer şantiyede çalışmaktadır. Bu işçi girişi iptal edilebilir mi.Yoksa ceza yiyeceğiz.

Ayrıca internetden verilen işten ayrılma bildirgeleri yine internetden iptal edilebiliyor mu.Ben "işten ayrılış görüntüleme"den işten ayrılış bildirgesini "silme" butonundan iptal ettim Bununla ilgili bir sorun çıkmaz değil mi.
Halen çalışan işçiyi çıkarmış gibi oldu.Ancak iptal ettim. Kayıt sgk'dan silimiştir. değil mi

Ynt: yanlışlıkla verilen işçi giriş bildirgesi

Merhaba
işten çıkışı iptal edilmiş problem olmaz.
İşe giriş şirketiniz bünyesinde çalışıyor ise bu durumu yazılı olarak kuruma açıklayıcı bir dilekçe ile bildirmelisiniz.
İpc mutlaka gelecektir. Gelen ipc'ye de yazmış olduğunuz dilekçe yi ekleyerek itiraz edersiniz.
Bence; kurumun karar heyeti bildirimin yanlış olduğunu anlayıp ipc'yi iptal edebilir.

Ynt: Yanlışlıkla Verilen İşçi Giriş Bildirgesi

Ya dilekçe vs ile uğraşıp gelebilecek ipc iptal ettirmeye çalışacaksınız, yada 1 günlük fazladan ödemeyi göze alıp bordro yapacaksınız ve aynı gün işten çıkmış gibi çıkış işlemlerini yapacaksınız. Kısaca 1 gün her iki yerdede çalışmış gibi gözükecek.

Ynt: Yanlışlıkla Verilen İşçi Giriş Bildirgesi

İlk işyerindeki çalışmasına ait sigortalı işe giriş bildirgesi Kuruma verilerek, tescil işlemi yapılmış olan sigortalının, naklen ve hizmet akdi sona ermeden aynı işverenin aynı ya da başka ünitede tescil edilmiş diğer işyerinde çalışmaya başlaması halinde, yasal süresi dışında verilmiş bulunan sigortalı işe giriş bildirgesinin yasal süresi içinde verimiş sayılacağına ilişkin Yönetmeilk ve Tebliğde hüküm bulunmaktadır.

Herhangir bir işlem yapmanıza gerek yok.Bir gün sigortalı yapmak suretiyle 10 gün içinde çıkışını
verebilirsiz.