Yansıtma Faturası

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan trej06
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

trej06

Katkı Sunan Üye
Merabalar kolay gelsin. Bana gelen elektrik, patlayıcı malzeme ve hizmet bedeli faturalarını farklı bir firmaya yansıtma faturası olarak keseceğim. Bu faturaları keserken açıklama olarak nasıl bir açıklama kullanılabilir. Ben tek tek fatura numaralarını yazıp şu faturaların yansıtması dır şeklinde düşündüm. Ayrıca bu faturaları muhasebeye kaydederken 602 yemi yoksa 649 mı kaydedilmesi daha iyi olur.

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız

Ynt: YANSITMA FATURASI

Bunlar yansıtma faturası olmaz. Doğrudan mal ve hizmet faturasıdır. Yansıtma fatura masraf paylaşımı faiz vb gibi konularda olur.
Doğrudan fatura kesip 600 de takip etmelisiniz.. kar marjı koyup koymamak sizin seçiminizdir.

Ynt: Yansıtma Faturası

Konu Başlığı: Ynt: aboneliği mal sahibine ait elektrik faturası nasıl gidere atılır.
Gönderen: nguroy üzerinde Ağustos 10, 2009, 12:59:42 ÖS
--------------------------------------------------------------------------------

Böyle şey olmaz. İşin içinden çıkıyorlar ne demek. Bu elektrik satışı değil " masraf yansıtmasıdır" Yıllardan beri bir çok yerde sorunsuz uygulanır. Aynı saati müşterek kullanan iki firma olursa bunu açıklamak çok kolaydır.
Yalnız sn. serhatın söyledği gibi yapılacak yalnız kaydında ufak bir hata var yansıtma borçlu hesap 120/136 olmalıdır. Daha sonra ödeme sırasında 102 kullanılır.

Sayın nguroy bu firma bizim grup firmamız daha öncede bir açıklama yapmışınız. Neden yansıtma faturası olarak kesemiyorum.

Ynt: Yansıtma Faturası

İkisi farklı konular sanırım. Daha önceki yorumum bir elektrik masrafının dağıtılması ile ilgil galiba. Sizin durumunuzda ortak bir kullanım söz konusu değil ki.