Yargıtaydaki Dosyanın Onanması

herkese merhaba,
2 yıldır süren tazminat davamız nihayet sonuçlandı. incelemede olan dosyamız onanmış. postalandı diye yazıyor.
merak ettiğim bu aşamadan sonra hangi süreçler var. elimize sonuç ne zaman ulaşır. kaç günde ödeme yapılması gerekir.
şimdiden teşekkür ederim.
herkese saygılar.

Merhaba; ne yönde onandı dosya, ? işe iade davası mıydı ?

sonuç nasıl oldu ? işveren anladığım kadarıyla işten haklı nedenle fesih yaptı, ve kıdem ve ihbar tazminatı ödemedi doğru mu ?

haklı nedenle değil.haksız yere işten çıkardı işveren.tazminatını vermedi.işsizlik sigortasını bile alamadı.2 yıldır süren bir davamız vardı.dava sonuçlandı geçen yaz.ama işveren temyize gitti.biz bu aşamarı internetten dosya sorgulamadan takip ediyoruz.3 aydır dosya için inceleme yazıyordu.ama şimdi onama yazıyor.postalandı diye de yazıyor.ama bundan sonrasını merak ediyoruz.bu para bize çok lazım.biran önce elimize geçsin istiyoruz.o yüzden sordum.yani bundan sonraki aşama nedir.işveren kaç gün içinde ödemek zorundadır tazminatı.

iş mahkemesinin verdiği karar neydi, ? neye hükmetti ?

işçiyi haklı buldu.tazminatını alma hakkını verdi.ama dediğim gibi işveren temyize gitti.bugün de onama yazıyor.yani biz kazanmış olduk davayı.

kıdem ihbar tazminatı yasal faiziyle birlikte çalışana ödenir, anladığım kadarıyla işe iade kararı yok, işe iade varsa sürecinden bahsedicektim, ancak ödeme süresi kararın size tebliğinden itibaren 7 günden fazla olacağını sanmıyorum.

işe iade yok.sadece tazminat davası.çok teşekkür ederim.
bize tebliğ edilmesi sanırım 1 hafta sürer.1 haftada 1işverenin ödeme süresi. yani 2 hafta sonra tazminat elimizde olur o zaman.
cvplarınız için teşekkürler.

yürürlükte para birimine uygulanan en yüksek faiz oranı üzerinden hesaplanıcak.

merhaba,bızım ıse ıadede kazanmıs oldugumuz ve temyız edılerek ıncelemede dosyamız var. Yaklasık 10 gundur ıncelemede.ne zaman sonuclanır? Toplu dava olarak acılan bır dosyadır. Isveren tarafından tazmınatsız ısten cıkarıldık. Tabı bu konuda kendılerının haklı sebeplerının oldugunu savunarak tazmınatta verılmedı. 1.5 seneyı gectı yargıtayda suan ve ıncelemede. Bundan sonrada tazmınat davası acacagız. Onama olursa eger para ne zaman yatar? Ardından tazmınat davası acacagız buda o kadar uzun surermı