Yaştan Dolayı Emeklilik Hakkı

Herkese Merhaba,

Ailem beni nüfusa geç yazdırmış. Bununla ilgili olarak mahkemeye başvurdum ve doğru tarihe yaşım çekildi. SGK'na bu konu ile ilgili gerekli başvuruları yaptım, ancak emeklilik yaşımla ilgili red kararı aldım. Size sormak istediğim: Yaş değişimi ile ilgili davayı açtığımda herhangi bir sigortalı işte çalışmıyordum. dava devam ederken sigortalı olarak işe başladım. Mahkemede kararı lehime(yaş değiştirme ile ilgili) sigortalı olarak işe başladığım zamandan sonra verdi. Ama yaştan dolayı emeklilik hakkımla ilgili SGK ya açtığım davayı kaybettim. İş mahkemesi karar alırken yaşımla ilgili açtığım davanın bitiş tarihini dikkate almış ve aleyhime karar vermiş. normalde ilk olarak davanın açılış tarihini dikkate alması gerekmiyor mu? konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Saygılarımla,

Yaş ile ilgili dava tarihi: 28.12.1983
İşe başlangıç tarihim: 01.01.1984
Yaş ile ilgili davanın sonuçlanma tarihi: 21.03.1984

... normalde ilk olarak davanın açılış tarihini dikkate alması gerekmiyor mu? konuyla ilgili yardımlarınızı rica ediyorum. Teşekkürler.

Saygılarımla,

Yaş ile ilgili dava tarihi: 28.12.1983
İşe başlangıç tarihim: 01.01.1984
Yaş ile ilgili davanın sonuçlanma tarihi: 21.03.1984
Yaşınızın doğrulandığı tarih, mahkeme kararının kesinleştiği tarihtir. Yapılan işlemde bir hata yok anlayacağınız.