Yatalak Hasta ve Kiralık Dükkân Hakkında?

Üyelik
1 Ağu 2020
Mesajlar
2
Konum
Istanbul
Merhabalar...

Bir sorum vardı. Yardimci olursanız sevinirim.

Babam bundan 2 hafta evvel beyin felci geçirdi.
Sağ tarafı komple tutmadığı gibi konuşamıyor ve kendi yiyip içemiyor ve umumi ihtiyacını karşılayamıyor. Bilinci de yerinde değil...
Bunun yanı sıra babama ait bir dükkan bulunuyor. Bu dükkanı ben veya annem kiraya verebilir miyiz?
Gerek kiralayan açısından veyahut genel manada bir sıkıntı arz eder mi..? Çünkü dükkanın boş kalması, bir yandan da ihtiyaçlar malum..
Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden Allah razı olsun. Teşekkür ederim...
 

smmm-ankara-

Katkı Sunan Üye
Üyelik
7 Eyl 2012
Mesajlar
302
Konum
ankara
Bilinci yerinde olmayan hastaların resmi işlemleri ile ilgili "vasi tayini" için dava açılır diye biliyorum, dava açıp kendinizin yakını olarak vasi tayin edilmesini isteyip sonrasında siz kiraya verebilirsiniz.
 
Üyelik
1 Ağu 2020
Mesajlar
2
Konum
Istanbul
Bilinci yerinde olmayan hastaların resmi işlemleri ile ilgili "vasi tayini" için dava açılır diye biliyorum, dava açıp kendinizin yakını olarak vasi tayin edilmesini isteyip sonrasında siz kiraya verebilirsiniz.

Hocam bu konuyla ilgili olarak yeğenime de danıştım. Kendisi İstanbul Üniversitesi Hukuk da okuyor. O da üstlerine sormuş sanırım..

Annem direkt verebiliyormuş. Eşi olması hasebiyle... Ama biz çocukları için vasi tayini gerekiyormuş.

Bunun için de Türk Medeni Kanunu madde 188'i söyledi.

Yani eşi olduğu için annem direkt kendi ismiyle verebiliyormuş.

Bakalım Hayırlısı...
 
Üst