yatırım teşvik belgesi

MELEK

Katkı Sunan Üye
sağlık sektöründe kullanılcak makine için yatırım teşvik belgesi çıkarılcak tam olarak istenen belge ve formları hazine.gov.tr den ulaşamıyorum bunları başka nerden bulabilirim.

bu linktende ulaşamıyorum, istenen belge ve formalar mevcut olan varsa mesaj veya mail atabirmi acil ihtiyacım var.

Sn. Melek

Merhaba

Yardımcı olması dileğiyle

GEREKLİ BELGELER:

1. İmza sirküleri, (Noter tasdikli olacaktır)

2. Ticaret Sicil Gazeteleri, (Kuruluş, sermaye, adres, unvan, son imza yetkisi değişikliğine ait olanlar)

3. Vergi levhası fotokopisi,

4. İthal ve Yerli alınacak makinelerinizin Proforma faturaları, (varsa katalogları)

5. Şirket ortaklarının şahsi vergi dairesi adı ve hesap numaraları listesi,

6. Şirket ortaklarının 3-4 satırlık kısa özgeçmişleri yazısı,

7. İnşaat harcaması için inşaatın toplam kapalı alanının m2’si,

8. Yatırım yeri Mülkse tapu fotokopisi, kiralık arsa için 10, bina için 5 yıllık noter tasdikli kira sözleşmesi,

9. Gelişmiş yörelerde yapılacak tevsi yatırımlarında aynı iş kolunda iki yıldan beri faaliyette bulunduğuna dair Sanayi Odasından alınacak resmi yazı,

10. Yatırım Organize Sanayi Bölgesinde ise, yer tahsisine ait yazı, tapusu varsa tasdikli sureti, kiralıksa mülk sahibinin imza sirküleri ve tasdikli tapu sureti,

11. Kapasite raporu, (Tevsi yatırımlarında gereklidir. Oda Tasdikli olacaktır.)

12. Yatırım Bilgi formu,

13. Müracaat harcı makbuzu (Merkez Bankasına gelişmiş ve normal yöreler için 400 Yeni Türk Lirası, kalkınmada öncelikli yöreler için 200 Yeni Türk Lirası yatırılacak.)

14. Vekaletname (Ek-1)

Saniye Hanım çok teşekkür eferim birde formlar gerekli bunlara uşamadım.

makineleri leasing yolu ile alırsak müracaatı finansal kiralama şirketimi yapar yoksa bizmi yapmalıyız, leasingle olursa işlemler nasıl oluyor.

MELEK' Alıntı:
makineleri leasing yolu ile alırsak müracaatı finansal kiralama şirketimi yapar yoksa bizmi yapmalıyız, leasingle olursa işlemler nasıl oluyor.

Merhaba,
Leasing yoluyla alınan makine ve techizat için Yatırım Teşvik imkanınınız yoktur. Ancak Leasing şirketi başvurabilir ve teşviklerden leasing şirketi yararlanabilir.