fonradar

Yazılım Sektöründe Faaliyet Göstermek İçin Diploma Gerekli mi ?

Merhaba;2 arkadaş yazılım şirketi açmayı düşünüyoruz , ana iş olarak kurumsal yazılım üretip satacağız, belki siber güvenlik hizmeti de verebiliriz henüz buna karar vermek için yeterli piyasa araştırması yapmadık. Şöyle bir sorumuz var ; bu sektörlerde faaliyet gösteren bir limited şirketi kurmak için Bilgisayar Mühendisi, Yazılım Mühendisi yada benzeri bir diplomaya gerek var mı ? ( Eğer yasal gereklilik yoksa Ekonomi yada İşletme okumayı düşünüyoruz)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Herhangi bir diploma zorunlu değil.Fakat ileri size lazım olur mu orası bilinmez.Bu yüzden yine de yapacağınız iş ile ilgili akademik eğitim ve diploma her zaman yararınıza olur.Saygılarımla.

Herhangi bir diploma zorunlu değil.Fakat ileri size lazım olur mu orası bilinmez.Bu yüzden yine de yapacağınız iş ile ilgili akademik eğitim ve diploma her zaman yararınıza olur.Saygılarımla.

öncelikle cevabınız için teşekkürler, "...ileride lazım olur mu orası bilinmez." derken yasa değişikliğinden mi bahsediyorsunuz yoksa müşterinin diploma talep etmesinden mi ?

bu işlerde diploma değilde beceri öne geçiyor her zaman ama müşteri değilde ileri ki yasa değişiklerinde isteyebilirler bu arada bende ekonomistim eğer okursan danışmak için özelden mesaj atabilirsin