Yedek Subay hizmeti ssk emekliliğini nasıl etkiliyor?

Arkadaşlar, 05.04.1963 doğumlu 1.11.1985 ssk girişli bu gün itibariyle 5.104 gün prim ödemişim. Askerlik hizmetimi 16 ay yedek subay olarak yaptım. !6 ayın 12 ayı bir fiil asteğmen olarak görevdeydim. bu asteğmenlik sürem emeklilik tarihini etkilermi? etkilerse ne gibi işlemlerde bulunmam gerekir . Bana bu konularda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.....

Ynt: Yedek Subay hizmeti ssk emekliliğini nasıl etkiliyor?

Asteğmenlik döneminizin ilk sigortalı başlangıç tarihinden sonra başladığını varsayarak; 25 yıllık sigortalılık süresi, 5300 prim gün sayısı ile 49 yaşını tamamlayarak emekli olursunuz.
Asteğmenlik döneminizin sayısı olan 360 günü mevcut gününüze ekleyince 5464 gün ulaşırsınız ve aranan gün sayısı da tamamlanmış olur. Bugünden itibaren çalışmasanız da 49 yaşını tamamladığınızda emekli olursunuz.

Ynt: Yedek Subay hizmeti ssk emekliliğini nasıl etkiliyor?

yedek subay eğitim süresinde geçen 4 ay askerlik borçlanması yaparbilirsiniz. 12ay süre ile yapmıl olduğun fiili asteğmenlik için emekli sandığına primlerin ödenmiştir. emeklilik zamanında hizmetlerin birleşecek . bildiğim kadarıyla böyle iyi günler