fonradar

Yedek Subaylıkdaki Muhasipliğin Statüsü

Arkadaşlar askerliğimi yedek subay olarak bir birlikde yaptım. Oradayken seçimle!!!! Kantinin muhasip üyeliğine gelmişim. Bu konumdaki sürenin stajdan sayılma durumu varmıdır?

Arkadaşlar askerliğimi yedek subay olarak bir birlikde yaptım. Oradayken seçimle!!!! Kantinin muhasip üyeliğine gelmişim. Bu konumdaki sürenin stajdan sayılma durumu varmıdır?

ben ymmm denetiminde ssk lı olarak 4 ay bir fiil çalıştım firma battı kapandı. ymmm serbest meslek makbuzu kesmedi diye onu bile stajdan saymama durumları var kurul değerlendirecekmiş .
hesab et artık senin stajdan sayılır mı sayılmaz mı.

orduevleri ve askeri kantinlerde yapılan muhasiplik veya muhasebecilik stajdan sayılmıyor diye biliyorum. sebebide bu kurumlar kurumlar vergisinden muaftırlar odalar kurumlar vergisinden muaf olan kurumda stajı kabul etmiyorlar. bir fiil bilanço usulune tabi şirkette çalışmalısın diyorlar. vakıf ve sendikalarda yapılan stajda kabul edilmiyor. ama askeriyenin her hangi bir şirketinde işe girersen stajın kabul oluyor. tek şart kurumlar vergisinden muaf olmamak. saygılar. en iyi bilgiyi odanın tesmerdeki birimi verir. soruver onlara.