Yeni büro açan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

Ynt: Yeni büro açan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi?

stonhand babasına güvenip büro açmış ama bu devirde babana bile güvenmeyeceksin.

Babasına güvenip derken tabiri caizse aynen öyle oldu. Ailemin kaba inşaata yakın bir dairesi vardı masraf ettim orayı yaptırdım ha şimdi bana göre çok çok güzel bir yer oldu ancak yarın babam gelse oğlum iyi yaptırdın aferim hadi sana güle güle yada şu kadar kirayı vereceksin dese bende şapa otururum.
Devir öyle kötü bir devirki ne desem boş bazen geceleri kabuslarımda büromu başkası tarafından kiralanmış görmüyorum desem yalan olur. :p :p :p

hüseyin sende de hiç şans yok be kardeşim ablanın kocası ayıp be yaa
ne diyelim valla ama bu şekil devam etmeni arzu ederim açıkcası bu tarz davranmıyanların
sonucu meslek bu hale geldi
bana da çok soru soruo millet yok ssk yok bilmem ne bende diyorumki ben bilmiyorum
kestirip atıyorum
üstad böyle devam et sakın bozulma

Devir öyle kötü bir devirki ne desem boş bazen geceleri kabuslarımda büromu başkası tarafından kiralanmış görmüyorum desem yalan olur. :p :p :p

:)Halk tabiriyle ;eşeğini sağlam kazığa bağladın, değil mi? Diğer kardeşler babandan paylarını istemesinler.yaptığın masrafların üstüne soğuk su içme sonra :)

stajyerzade ' Alıntı:

:)Halk tabiriyle ;eşeğini sağlam kazığa bağladın, değil mi? Diğer kardeşler babandan paylarını istemesinler.yaptığın masrafların üstüne soğuk su içme sonra :)

Yok be stajerzade bunu samimi olarak söylüyorum muhasebeciyim ve sülalenin en garibanı benim. 2 tane ağbim 1 tane ablam var, daha yeni benim bir büyüğüm istanbulda 500 bin TL civarına müstakil ev aldı ha ağbimdir zengindir ama bana faydası ne derseni hiçbirşey , yani bu gerçekten üzücü sülalemde işçi namına bir kişi yokken ben yıllardır hesap kitap derdinde abuk subuk bir meslekle uğraştım durdum sonuç geleceği ve hiçbirşeyi belli olmayan bir yola girdim artık bundan sonra geri dönüşüde yok büyüklerime bakıyorum adamlar almış yürümüş en büyük ağbim yılın 6 ayını yurt dışında geçirir bense daha bırak yurt dışını şurda 1 hafta tatile gidemem vallahi zor bir meslek giden yıllar geri gelecek olsa şu mesleğe adımımı atmazdım ya giden yıllar ne yazıkki geri gelmiyor.

Sınavların hepsini verdim ama ruhsatımı almadım. Kaza geçirdiğim için kendi isteğimle işten ayrıldım (Sağ olsunlar buna rağmen tazminat ödediler. Bu gereksiz bilgiyi forumda çokça bahsi geçen kötü işyerlerine inat veriyorum :) ). Çalışmayı düşünmezken, eski işyerimden beni tanıyan bir üstat tabiri caizse zorla bürosuna sorumlu yaptı. Ücret eski işime göre yarıdan fazla düştü ama bulacağım defterler vergiler hariç % 75 kendime kalacaktı. Bu şartlar altında (tuzum kuruyken yani, nasıl olsa bana bakmaya mecbur olan biri var) ilk büro hevesiyle eş dost akraba ne kadar tanıdık varsa dolaştık -ki bunların bir çoğu ben sınavlara girerken büro aç defter senin diyordu- sonuç 1 adet bakkal defteri oda akraba değil. Yaklaşık 5-6 ay sonra ikinci müşterim gözlükçüm oldu hemde hiç teklif bile etmeden. Şimdi 14 defterim var bunların yarıdan fazlası 2. defter vesilesi ve onların tavsiyesiyle geldi. Maaşımdan fazla gelirim oldu bu defterlerden tahsilat sıkıntım yok. Yalnız üstat bu defterlere göz dikti % 25 az demeye başladı bakalım ne olacak. Büroya başlayalı 14,5 ay olmuş. Şu anda sadece defterlerden aldığım ücretle büro ve ev geçinir mi derseniz, kıt kanaat geçinir. Ama kimin benim gibi tuzu kuruki 4-5 ay hiç müşterisiz dayanabilsin ve gelen müşterilere dik durma cesareti göstersin. Sabredilirse güzel şeyler oluyor. Ama bu sabrın bedeli en az 1 yıllık tuzu kuru olmaya bakıyor. Değilse -çevremde gördüğüm kadarıyla- insanın illaki bir yerlerde direnci kırılıyor.

Büroculuk galiba yeni doğan bir bebeği büyütmeye benziyor...

mali müşavirlerde avukatlar gibi meskenlerininin bir kısmını büro olarak kullannabilsin. başlangıçta zaten bir iki mükellefle başlıyorsunuz. bari işler artana kadar evden idare edebiksek. azcık cebimize para kalsa... ::)

sserpil ' Alıntı:
mali müşavirlerde avukatlar gibi meskenlerininin bir kısmını büro olarak kullannabilsin. başlangıçta zaten bir iki mükellefle başlıyorsunuz. bari işler artana kadar evden idare edebiksek. azcık cebimize para kalsa... ::)

+1