Yeni İşyeri Açılışı 01/08/2009 Sonrası

nirvana3482

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar yeni değişikliklerden sonra ilk defa işyeri açılışında bulunacağım .
tarihleri benim için önemli ve farklı bölgelerde 3 tane işyeri açılışını gerçekleştirmek istiyorum.

Yeni 01/08/2009 Tarihinden sonra işyeri açılışını yapan arkadaşlardan tercübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.
Uygulamada ki değişiklikler neler.Birde işyeri açılışında ki form Ek:6 olarak değişti sanırım.ortak bilgileri (F) bölümünde 2 ortak bilgileri bölümü var fakat .5 ortaklı A.Ş.şirketiyiz tümü için bu bilgileri doldurmalımıyım önceden bazı sgk istiyordu bazılarında sorun olmuyordu fakat değişiklikle birlikte farklı değişiklikler neler.

Teşekkürler.

Ynt: Yeni İşyeri Açılışı 01/08/2009 Sonrası

Merhaba, cevap için geç kalmış olabilirim ama belki başka arkadaşların işine yarar...
Ek-6 değişti evet. internette ararken bulduğunuz formda dikkat etmeniz gereken "sosyal sigortalar kurumu" başlığı yerine "sosyal güvenlik kurumu" başlığı olması.
İlk sayfada işveren ya da işveren vekiline ait bilgiler doldurulacak, arka sayfaya da ortakların bilgileri yazılacak. Eğer ortak sayısı 2den fazla ise 2. sayfa çoğaltılıp sadece ortak bilgileri doldurularak arkasına eklenecek, ayrıdan ön sayfayı doldurmaya gerek yok.