Yeni Tescil Serbest Meslek Makbuzu

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, ben mali müşavir oldum ve bugün vd ye başvurarak 01.01.2017 itibariyle açılış yaptım.Vergi dairesinden yoklamaya geldikten sonra odaya gidip ordaki işlemleri yapacağım. Sorum şu; ben ne zaman serbest meslek makbuzu bastırarak kullanmaya başlayabilirim acaba, mükellefle sözleşme yapmak için şu an bir engelim var mı, bürocu arkadaşlara sormak istiyorum.

Hayırlı uğurlu olsun.Keşke başlangıcı bugün yapsaydınız.Defter tasdiki ve e tebligat işleminde hataya düşmemek için.Yoklama tutulacak.Mükellefiyet kaydınız açılacak sonra şifre alacaksınız.Odanın istemiş olduğu evraklarıda ufak ufak hazırlarsınız.Sözleşme yapmak için şifre almalısınız.

Kolay Gelsin...

Hayırlı uğurlu olsun.Keşke başlangıcı bugün yapsaydınız.Defter tasdiki ve e tebligat işleminde hataya düşmemek için.Yoklama tutulacak.Mükellefiyet kaydınız açılacak sonra şifre alacaksınız.Odanın istemiş olduğu evraklarıda ufak ufak hazırlarsınız.Sözleşme yapmak için şifre almalısınız.

Kolay Gelsin...
Açılıştan itibaren 10 gün içinde vergi dairesine başvurabiliyoruz, e tebligat başvurusunu vergi dairesine başvuru anında alıyorlar, bunda bir sorun olmadığını söylediler, defter onayında sıkıntıya düşer miyim sizce?

I inci derece usulsüzlükler

1- Sermaye şirketleri
126
2- Sermaye şirketi dışında kalan birinci sınıf tüccarlar ve serbest meslek erbabı
80
3 - İkinci sınıf tüccarlar
40
4- Yukarıdakiler dışında kalıp beyanname usulüyle gelir vergisine tabi olanlar

Zamanında onaylatmayanlar 1. derece uzulsüzlük cezası gerektirir diyor, yani 19 tl. mi cezası?
19

daha önce tartışıldı bu durum zamana bırakın daire farkederse keser.farklı vergi dairelerinde e tebligat cezaları kesildiğini gördük.