Yeni Türk Ticaret Kanunu

• Konbuyu başlatan nagihan yıldız
  • Başlangıç tarihi
N

nagihan yıldız

Ziyaretçi
2 yıl önce bir lmt. şirkete ortak oldum, şimdi devretmek istiyorum yeni türk ticaret kanununa göre şirketi devrettikten sonra ortağı bulunduğum 2 yıla ait bütün borçlardan sorumlu olacakmıyım ?

Ynt: Yeni Türk Ticaret Kanunu

yeni ticaret kanunu nu bilmiyorum ama
şimdi devrederseniz devrettikten önceki kamu borçlarından devir alanla beraber sorumlusunuz
ama ticaret sicilden tescil yaparsanız diğer borçlar ile ilgili sorumluluğunuz yoktur

devirden önceki borçlardan devir edenin sorumluluğu devir alanla birlikte iki yıl devam eder, ancak alacaklıya yazılı olarak tebliği ve alacaklınında bunu kabulüyle iki yıllık süre ortadan kalkar.

YENİ TTK ÇIKMADI nerden eminsiniz bizde bilgilenelim

henüz çıkmayan bişeyi nasıl bilebilir ve emin olabilirimki siz sorumluluğunuz yoktur yazmışsınız bende vardır yazdım bunu yazarkende çıkacak olan ttkyı kastetmedim

sorumluluğunuz var dedim sadece özel borçlardan sorumluluğu biter tam okumamışsınız yazıyı

peki
kanun tasarısını göz atmış oldum bu arada devirlerde 3 yıllık bir sorumluluktan bahsetmekte

Doğmayan çocuğa don biçmek buradaki soru için söylenmiş olmalı. Ne zaman ve ne şekilde çıkacağı belli olmayan bir kanunun getireceği uygulama ile ilgili hiç bir şey (eleştiri hariç.) söylenemez.

Yeni TTK daha Meclis'e bile gelemedi.
Ortaklığınızı devrettiğiniz tarihe kadar olan dönemde sorumlusunuz.