yeterlilik sınavı için dersane şart mı? (Anketli)

Yeterlilik Sınavı İçin Dersane Şart mı?

• Dersaneye gidilmesi şarttır.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Dersaneye gidilmesi şart değildir.

• Kişiden kişiye şart olup olmaması değişkenlik gösterir.

• Kullanılan toplam oy
    0
genelde adaylar dersanenin şart olduğunu savunuyor.görüşlerinizi bekliyorum...

Ynt: yeterlilik sınavı için dersane şart mı???

staja başlarken de bitirirken de hiç bir kursa gitmedim. kurs yararlı olabilir ama kişisel çalışma olmadan hiç bir işe yaramaz her sınavda olduğu gibi. evde disiplinli ve doğru kaynaklardan yapılan bir çalışma ile başarılı olunabilir.

ben ilk girişimde 7/7 ile ruhsatımı aldım temmuz 2008 de. ne dersane ne kurs.sadece toparladığım notlara çalıştım o kadar.sende internetten bulabildiğin güzel notları toparla ufak ufak ezberleme başla.ha bide islam çankayanın kitabında geçmiş yıl sorularını çözdüm.diğer kısımlarına bakma fırsatı bulamamıştım.iyi şanslar sana arkadaşım.

Dostum ben sadece staj süremi kısaltmak için odanın kursuna gittim. Faydasını gördüğüm derslerde olmadı değil. Yanlız odanın kursunda bazı derslerde sırf uyuyorsun. Mesela hukuk, vergi gibi derslerde hoca kanun maddelerini okuyup yorumluyor. Sana pek fazla faydası olmuyor. Ama maliyet, finansal muhasebe ve denetim gibi derslerde bence faydası oluyor.

Size bağlı , azimli, gönüllü iseniz bu mesleği yapacaksanız 1 yıl günde 1 saat ( fazla değil 1 saat ) size yeter ve artar inanın buna ...
Dershanelerde SMMM kursunda ders anlatan arkadaşlarım var :D inanınki üst satırda yazdıklarımla çok rahat kazanırsınız ;) artık internette ve böyle forumlarda özet bulmakta sorun değil...

arkadaşlar teşekkür ederim yanıtlarınız için,bende staja başlama sınavında dersaneye gitmedim,ve bitirmedede gitmeyi düşünmedim.sizinde görüşlerinizi almak istedim.ama ben akşam vakti 1-2 saat çalışarak yapamam,işi bırakıcam ve sıkı bi şekilde son aylarda ders çalışıcam.

Bir örgün öğretimden mezun olduysanız. (Derslere devam ederek tabii.) İçinizdeki çalışma azmi ve isteği sönmemişse. :) Ben hergün düzenli çalışırım arkadaşım diyorsanız. Ve gerçekten de çalışmaya bu zamanı ayırabiliyorsanız. (Kursa gittiğinizde haftada en az 6 gün 3'er saat ders olduğunu gözönünde bulundurunuz.) Bence gitmeye hiç gerek yok. Dersleri bölerek daha kısa sürede ya da ben 7/7 yapmak istiyorum diyorsanız biraz daha erken çalışmaya başlayarak kendi kendine verilmeyecek sınav değil.

Allah herkese kolaylık ve sabır versin...

sayın merdiven,örgün öğrenim mezunuyum,söylemesi ayıp bölüm 1. ile mezunum maliye bölümüm ve ders çalışmayı gerçekten severim,ilk giriştede hemen bitsin istiyorum.6 ay gibi bir süre yeter galiba,tabi çalışmaya başladıktan sonra belli olur ne kadar zaman alcagı.ama ben öyle günde 1 saatle yapamam,yapan arkadaşlarıda tebrik ederim.

smmm0303 ' Alıntı:
sayın merdiven,örgün öğrenim mezunuyum,söylemesi ayıp bölüm 1. ile mezunum maliye bölümüm ve ders çalışmayı gerçekten severim,ilk giriştede hemen bitsin istiyorum.6 ay gibi bir süre yeter galiba,tabi çalışmaya başladıktan sonra belli olur ne kadar zaman alcagı.ama ben öyle günde 1 saatle yapamam,yapan arkadaşlarıda tebrik ederim.

Valla söylediklerinize göre birçok kişiye göre 2-0 önde başlıyorsunuz. Söylediydi dersiniz en az 6 verirsiniz. (7/7 bile yaparsınız yapamazsınız demiyorum.) Sonuçlar açıklanınca haber verirsiniz. :)

Ynt: yeterlilik sınavı için dersane şart mı? (Anketli)

merdiven arkadaşım inşallah dediğiniz olurda bende haber veririm kazandım diye.